foe_and_pl_b1_480x320

Elvenar poradnik dla początkujących

Elvenar poradnik dla początkujących

Elvenar to pozycja, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom gier komputerowych. W poniższym poradniku znajdziesz niezbędne informacje, które pomogą ci przejść wszystkie etapy gry. Gotowy? Do dzieła!

Zbuduj wszystko od początku

Elvenar jest grą online, która przenosi gracza do innego świata, w którym może sprawdzić się jako władca i wybudować własne miasto. Celem rozgrywki jest wzniesienie osady przy użyciu przeróżnych środków – budynków mieszkalnych, warsztatów, pomników kultury, dróg wiodących do ratusza i nie tylko.

Krok po kroku

Pierwszym krokiem, który należy wykonać jest zalogowanie się do gry. Wystarczy podać login, hasło i adres e-mail, aby przejść dalej – do zupełnie innej, fantastycznej rzeczywistości. Grę rozpoczynamy od wyboru rasy – „Elfów” lub „Ludzi”, którymi będziemy władać.
Elfy to stworzenia, obdarzone niezwykłą magiczną mocą, które żyją w idealniej harmonii ze światem przyrody. Rasa ludzi natomiast cechuje się ponadprzeciętną ambicją i silnym zdeterminowaniem w dążeniu do celu, które przekłada się na przemyślaną inżynierię budownictwa oraz mocną, średniowieczną architekturę.
Wybierz populację, której władcą chcesz zostać. Po zalogowaniu do gry zostaniesz przeprowadzony przez samouczek, dzięki któremu poznasz zasady i możliwości, które wykorzystasz w późniejszej rozgrywce.

Od osady po królestwo

Czas, aby poznać środki, które wykorzystasz w budowie swojej osady. Wraz z rozpoczęciem gry, zaczynasz budować wszystko od podstaw. To, jak szybko Twoja osada przeistoczy się w miasteczko, a później w prawdziwe królestwo, zależy tylko od Ciebie. Przygotuj się jednak, że stworzenie czegoś niezwykłego wymaga czasu i dużo cierpliwości. Sama sztuka budowania przyniesie sporo radości i niemałej satysfakcji. Pierwszymi budynkiem, który postawisz, będzie rezydencja, która koniecznie musi łączyć się z ratuszem. Poprowadź ścieżkę właśnie tak, aby się z nim łączyła. Ścieżka odgrywa tu niemałe znaczenie. Wszystkie budynki, które postawisz (oprócz budowli kultury), powinny znajdować się właśnie przy drodze. W przeciwnym razie zwiększysz swoją populację, ale uniemożliwisz jej utrzymywania kontaktów czy wymiany handlowe. Drogę można oczywiście dobudowywać. Stawiając budynki pamiętaj o pozostawieniu odpowiedniej ilości miejsca – możesz je dowolnie rozbudowywać i powiększać. Jeśli jednak zapomnisz o tym, nie przejmuj się – każdy budynek możesz swobodnie przenosić.

przenoszenie budynku w grze elvenar

Jakie budynki można stawiać?

Rezydencje – to domy mieszkańców naszej osady. Powinniśmy postawić przynajmniej dwie rezydencje, koniecznie blisko drogi. W zależności od poziomu gry, grafika domków różni się od siebie. Im wyższy poziom, tym rezydencje są bardziej okazałe.

Warsztaty – również stawiamy je przy drodze. Są to bardzo ważne budynki, ponieważ właśnie w warsztatach odbywać się będzie produkcja zasobów, a więc rozwój naszego przemysłu. Co możemy produkować? Trunki, proste i zaawansowane narzędzia, chleb, koszyk zakupów, skrzynki z narzędziami. Przed wyborem kategorii należy zwrócić uwagę na to, ile potrwa produkcja określonych dóbr (może to zająć od kilku minut do nawet kilku godzin). Co ważne, aby zacząć produkcję w warsztacie, trzeba najpierw złożyć zamówienie na zasoby. Bez tego produkcja nie ruszy.

Budowle kultury – są bardzo ważne w świecie Elvenara, ponieważ zapewniają rozwój kultury i dobre samopoczucie mieszkańców (którzy płacą podatki). Im więcej budowli kultury, tym bardziej zadowoleni mieszkańcy i większe podatki, które wpłyną do naszego skarbca. Tych technologii nie musimy stawiać przy drodze (pozostawmy miejsce na warsztaty i rezydencje). Do wyboru mamy między innymi:

  • wspaniały pomnik
  • niebieskie kwiaty
  • więzienie przeklętych
  • magiczną otchłań
  • niebiańską kapliczkę
  • latającą cytadelę
  • fontannę smoczego potwora
    i wiele innych. Trzy pierwsze są dostępne od razu, kolejne technologie musimy jednak odblokować.

Wszystkie dostępne opcje znajdują się w pasku umieszczonym w środkowej części, na dole ekranu. Znajdziemy tam ikony „Budynki”, „Zbadaj”, „Mapa świata”, „Inwentarz”, dzięki którym stworzymy swoje miasto od fundamentów.

Ekonomia budowania królestwa

W grze – tak jak i w życiu – aby coś wybudować, potrzebujemy odpowiednich funduszy. W tej grze ekonomia opiera się na monetach, zapasach (które produkujemy) oraz punktach wiedzy. Posiadając ich wystarczającą ilość, odblokujemy nowe technologie, które rozwijają osadę.
Punkty wiedzy – są dwa sposoby, które umożliwiają nam zdobywanie punktów wiedzy. Pierwszy z nich to czekanie – punkty odnawiają się automatycznie, ale wymaga to czasu. Jeżeli skoncentrujemy się tylko na tym sposobie, postęp w rozwoju cywilizacji nie będzie przebiegał zbyt dynamicznie. Drugi sposób to „obracanie” posiadanymi punktami, a więc możemy zdobywać punkty prowadząc handel, negocjując czy walcząc (rozwijaj wojskowość!).
Monety i zapasy – monety zbieramy od poddanych w ramach podatków, zapasy natomiast produkujemy w warsztatach. Są to bardzo ważne elementy, ponieważ dzięki nim możemy odblokować nowe opcje gry (nowe technologie).
Relikty – relikty zbieramy eksplorując obszary wokół miasta poprzez handel lub walkę ze strażnikami. Każda prowincja koncentruje się na jednym rodzaju reliktu. Zdobywając je, zwiększamy wiedzę o swoich sąsiadach oraz otrzymujemy dodatkowe bonusy, które wzbogacają skarbiec – kryształy, zwoje, jedwab, eliksiry, klejnoty, magiczny pył, stal, drewno i marmur.

Miasto to ludzie

To, jak liczna jest populacja Twojego miasta, możesz sprawdzić klikając w ikonę znajdującą się po lewej stronie w górnym menu. Mieszkańcy osady są bardzo ważni, ponieważ to dzięki nim kwitnie handel i rozwój rzemiosła – to oni produkują wszelkie dobra. Aby zwiększyć populację, wystarczy postawić nowy domek (rezydencję). Jeżeli znajdujemy się na pierwszym poziomie, stawiając rezydencję, zyskujemy 31 nowych poddanych. Im więcej domków, tym więcej mieszkańców.

zbyt mała liczba pracowników

Zanim wybudujemy kolejny warsztat, musimy posiadać wystarczającą liczbę bezrobotnych obywateli, którzy będą mogli w nim pracować. Do jednego warsztatu potrzebujemy 15 pracowników. Szczególną grupą mieszkańców tworzonego miasta są budowlańcy, którzy zamieszkują Domek Budowniczych. Na początku gry otrzymujemy jednego budowlańca, drugiego natomiast możemy kupić za 100 diamentów, które otrzymaliśmy. Diamenty są rzadkością, dlatego zatrudnienie kolejnych budowlańców będzie możliwe dopiero za jakiś czas (chyba, że wykupimy diamenty). Dlaczego tak ważni są budowniczy? Dzięki nim możemy budować wiele budowli w tym samym czasie, przyspieszając rozwój osady.

budowanie nowych budynków w elvenar - poradnik

Świat Elfów i Ludzi

Bez względu na to czy wybierzesz na początku gry rasę „Elfów”, czy „Ludzi” zasady są podobne. Budujemy, rozwijamy, tworzymy prawdziwe imperium. Całość różni się jedynie grafiką, która w obu przypadkach jest niezwykle barwna i wprowadza gracza w bajeczny nastrój.

Dodano:

05/18/2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*