foe_and_pl_b1_480x320
Conqueror’s Blade

Conqueror’s Blade jest darmową sieciową grą akcji, która zawiera elementy strategii czasu rzeczywistego. Gracz wciela się w generała, który dowodzi oddziałem obejmującym maksymalnie 40 jednostek. W grze pojawiają się nie tylko widowiskowe bitwy przy pięknych krajobrazach, ale również spektakularne oblężenia z wykorzystaniem różnorodnych machin oblężniczych. Postać sterowana przez gracza jest również rozwija się podczas czasu trwania gry, dzięki czemu może stać się zarówno skuteczniejsza w boju, jak i dowodzeniu.

Conquerors Blade

Aspekty strategiczne

Strategia jest bardzo ważnym elementem gry – zwycięstwo bitwy za pomocą bezsensownej szarży kawalerią pod górę wprost na wrogie oddziały halabardników jest tutaj niemożliwe. Znaczenie będą miały z kolei elementy takie jak pogoda, ukształtowanie terenu czy też dobór jednostek wykorzystanych w boju. Sprawne dowodzenie i umiejętne manewry będą bardzo istotne, by przechytrzyć wroga – nie tylko podczas bitew, ale również na mapie strategicznej, gdzie można zawierać sojusze. Zwycięstwo w grze zależy więc przede wszystkim od odpowiedniego rozplanowania bitew i przemyślanych decyzji gracza – tylko one mogą doprowadzić do zakończenia, które przechyli szalę zwycięstwa na jego stronę.

Conquerors Blade

Kwestie techniczne

Bardzo pozytywnym aspektem gry jest jej strona wizualna – gra cechuje się wysokiej jakości trójwymiarową grafiką oraz interfejsem, który nie przeszkadza w interpretacji tego, co dzieje się w danej chwili na polu bitwy. Warto również wspomnieć, że w pojedynczej rozgrywce brać może udział aż 30 graczy. Gra nie oferuje trybu kampanii dla pojedynczego gracza, jedyny tryb to multiplayer. Nie jest też dostępny tryb PVE w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Pomimo że niektóre jednostki na polu walki są sterowane przez komputer, wykonują rozkazy jednego z graczy.

Premiera gry miała miejsce 4 czerwca i od tego czasu zbiera dość dobre opinie zarówno graczy, jak i krytyków. Chwalona jest przede wszystkim kwestia strategiczna oraz aspekt rozbudowanego PVP na dużą ilość graczy. Aspekt często krytykowany to fakt dużej siły i wytrzymałości postaci gracza, przez co jest ona w stanie w pojedynkę pozbyć się dużej ilości przeciwników. Jest to rozwiązanie, które znalazło wielu zwolenników, ale również krytyków. Jest to jednak kwestia bardzo indywidualna, więc grę powinien sprawdzić każdy miłośnik strategii. Kto wie, może Conqueror’s Blade stanie się Twoją nową ulubioną pozycją, przy której spędzisz setki godzin?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*