foe_and_pl_b1_480x320
Fortnite sezon 6 rozdział 2

Fani Fortnite z utęsknieniem czekali na sezon 6 rozdziału 2. Nic dziwnego, ponieważ gra, która zadebiutowała w 2017 roku wciąż bije rekordy popularności na całym świecie. Epic Games, a więc producent gry Fortnite już jakiś czas temu zaprezentował fanom specjalny trailer filmowy, na którym można było zapoznać się z nowościami sezonu 6 rozdziału 2. Twórcy ukazali tam zmiany oraz całkowicie nowe atrakcje, które umieszczono w nowej części, w tym zaprezentowano także zmiany na mapie. 

Co nowego w 6 sezonie Fortnite?

Na początku warto zaznaczyć, że oficjalna premiera Fortnite rozdział 2 sezon 6 była aż trzykrotnie przekładana. Teraz jednak w końcu udało się wystartować i gracze mogą toczyć walkę już w nowej odsłonie. Co więc znajdziemy w Fortnite rozdział 2 sezon 6?

Tryb wodny oraz Aquaman

Najbardziej intrygującą zmianą w 6 sezonie Fortnite z pewnością jest możliwość wodowania. Tryb, dzięki któremu bohaterowie gry są wodoodporni i potrafią poruszać się po tafli wody wprowadza wielkie orzeźwienie w całą rozgrywkę. Cały 6 sezon w grze oparty został właśnie o tę aktualizację, nawiązując przy tym do tytułowego superbohatera filmu Aquaman.

Zmiany na mapie

Oprócz stroju Aquamana, dodatków kosmetycznych oraz sporej ilości nowych broni, gracze mogą podziwiać także wielkie zmiany na mapie. Otóż część wyspy została zalana, przez co gra odkrywa przed nami całkowicie nowe, podwodne przygody. Rewolucje na mapie w Fortnite rozdział 2 sezon 6 spowodowały nie tylko zmianę otaczającej rzeczywistości, ale także i zmianę w poruszaniu się. W wodzie można spotkać rekiny i co ciekawe, nie stanowią one tylko i wyłącznie zagrożenia, lecz mogą także służyć jako środek transportu. W tym celu wystarczy jedynie podczepić się wędką do drapieżnika, a następnie możemy przemierzać mapę. Wraz z zalaniem mapy powstało sporo nowych wysepek, które również świetnie się prezentują.

Sam producent gry, a więc Epic Games już zapowiedział, że wraz z biegiem czasu poziom wody będzie stopniowo opadał, przez co ukazywać się będą całkowicie nowe skróty oraz ciekawostki na mapie. Gracze prawdopodobnie będą mogli korzystać z całkowicie nowych dróg oraz sposobów poruszania się.


Nowe bronie oraz uzbrojenie

Wyżej wspomnieliśmy już, że w grze Fortnite rozdział 2 sezon 6 zobaczymy także całkowicie nowe bronie. Na liście dodanych broni znaleźć można m.in.:

  • Charge Shotgun (również w wersji Uncommon, Common, Rare, Epic oraz Legendary),
  • Ocean’s Burst Bottomless Chug Jug,
  • Ocean’s Burst Assault Rifle,
  • Kit’s Charge Shotgun,
  • Kit’s Shockwave Launcher,
  • Jule’s Grappler,
  • Jule’s Drum Gun.

Nowy karnet bojowy w Fortnite!

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu pojawił się oczywiście także i nowy karnet bojowy. Dzięki niemu można odblokować postaci (np. zespół drifterów z Aquaman’em) czy też wiele cennych nagród. Nabycie karnetu uprawnia także do skorzystania z nowej funkcji, a więc Budujsolki, dzięki czemu gracz będzie mógł stworzyć swoją własną parasolkę. Modyfikacja parasolki będzie obejmowała praktycznie każdy element od góry do dołu, wraz z najmniejszymi szczegółami.

Koszt karnetu bojowego w Fortnite rozdział 2 sezon 65 już standardowo kosztuje 950 V-Bucks. Chcąc nabyć 1000 V-dolców w sklepie mikrotransakcyjnym za pomocą transakcji pieniężnej, będzie trzeba przeznaczyć 39,99 zł. Wydaje się jednak, że większość graczy bez problemu powinna już wcześniej posiadać odpowiednią ilość V-Bucks’ów, aby nabyć nowy karnet bojowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*