foe_and_pl_b1_480x320
Gra o Tron (Game of Thrones)

Game of Thrones to jedyna licencjonowana gra wsparta na uniwersum Gry o Tron, więc ma doskonałe prawo do korzystania wszystkiego, co widzieliście w serialu HBO bądź przeczytaliście w sadze Pana Martina. Gra o tron zaczyna się na północy Westeros, w cieniu Muru oddzielającego Siedem Królestw od obszarów dzikich.

szkolenie jednostek w grze o tron

Poznaj świat Gry o Tron i graj razem z nami

Czarny Zamek to jedna spośród twierdz piętrzących się blisko owej dużej granicy, natomiast równocześnie podstawowa rezydencja chroniącej jej Nocnej Straży – bractwa złożonego ze skazańców oraz desperatów, dla których służba pośród wiecznej zimy przeważnie jest ucieczką przed katem. Otwarciem akcji jest czyhanie na zbiega, jaki złamał obietnicę daną Nocnej Straży. Jego znalezienie powierzone jest Morsowi Westfordowi, osiłkowi w średnim wieku z twarzą pooraną bliznami, jaki choć niemiłosierny, zawsze kieruje się honorem.

świat gry game of thrones winter is coming

Pościg za zbiegiem lub szkolenie kolejnych rekrutów Nocnej Straży (sprytnie wpięty samouczek, choć brakuje w nim uzupełnień poszczególnych modułów gry) to jedynie wstęp do przygody, jaka czeka Morsa, kiedy do Czarnego Zamku przyjeżdżają przedstawiciele jego dawnego władcy. Proszą go o znalezienie oraz doprowadzenie na południe pewnej ukrywającej się w śnieżnej dziczy dziewczyny. Misja ta wciąga go w sieć historii oraz oszustw, tak doskonale znaną z książkowego prototypu grę o tron toczoną poprzez bogatych Westeros.

gra o ton gra - budowa magazynu

Gra o tron – gra, która zaciekawi każdego

Podczas gry przemierzymy lokacje znane z książek oraz zobaczymy mnóstwo znajomych twarzy. Rozgrywka przeprowadzona jest w stylu trójwymiarowych point&click. Nie może zabraknąć także typowych dla gier owego zespołu czynników akcji i niezwykle ciężkich moralnych decyzji, jakie maja wpływ na dalszy rozwój wypadków. Na starcie gry wybieramy klasę naszych postaci oraz dla każdego spośród bohaterów stworzony zestaw trzech różnych prac. Wraz z postępami w akcji wszyscy bohaterowie pozyskują punkty doświadczenia, jakie potem wydajemy na rozwój ich statystyk. Twórcy zadbali, aby toczona w czasie teraźniejszym walka nie polegała tylko na automatycznym duszeniu przycisków. Zamiast owego podczas starć wybieramy między danymi rodzajami ataków, natomiast ponadto w krytycznych okresach czas podlega spowolnieniu, co pozwoli na dokonanie przemyślanej decyzji połączonej z zadawanymi ciosami. Konkretne akcje bojowe można łączyć w niebezpieczne sekwencje, natomiast późniejszych fragmentach gry naszemu bohaterowi asystują ulegli mu kompanii.

Gra o Tron – doskonała gra akcji

Akcja, rozgrywająca się między wydarzeniami opisanymi w trzecim natomiast piątym sezonie serialu, została zaprezentowana z perspektywy pięciu osób, jakich działania oddziałują na pełny ród Forresterów, starający się przetrwać w okresie wojny pięciu królów. Naprzemiennie wcielamy się w różnorodne postaci, odgrywając różnorodne prace i odwiedzając znane z serialu oraz kart książki lokacje. Podczas zabawy trafimy w szereg miejsc na kontynentach Westeros oraz Essos, w tymże m.in. do Królewskiej Przystani, na Mur, natomiast również do prywatnego domu Forresterów – Ironrath w Wolfswood, gdzie zmonopolizowali oni handel drewnem stosowanym przy budowie statków, domów oraz ciekawego uzbrojenia. Obecna sytuacja nie odpowiada panom z domu Whitehill, natomiast spór między obiema rodzinami gra ważną funkcję w akcji.

bitwa w grze game of thrones

Mechanika Game of Thrones

Gra w Game of Thrones, łączy w sobie moduły gry strategicznej oraz RPG. Grę możemy również zacząć od tworzenia swego domu szlacheckiego, natomiast potem starać się przejąć władzę nad mapą. Aby to zrobić, musimy szkolić swoje wojska oraz kierować nimi w walkach – często dużych, z udziałem tysięcy osób. Zwycięstwo wymaga wykorzystania właściwej taktyki (np. odpowiedniego ustawienia wojsk na polu walki), jak również strategii (planowania długoterminowego oraz właściwego używania dostępnych zasobów). Produkcja ta pozwoli również na tworzenie oraz rozwijanie swej twierdzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*