foe_and_pl_b1_480x320
Magic: The Gathering Arena

Nieco ponad pół roku temu studio Digital Games postanowiło zrobić niespodziankę wszystkim miłośnikom popularnej kolekcjonerskiej gry karcianej firmy Wizards of the Coast. Niespodzianką okazała się wspaniała gra komputerowa Magic: The Gathering Arena, powstała na bazie pierwotnej karcianki…

walka w Magic:The Gathering Arena

Na czym polega wirtualna adaptacja Magic: The Gathering Arena?

Gra w wersji PC wiernie oddaje realia pierwotnej gry karcianej. Tak więc gracze nadal tworzą talie składające się z kart zaklęć, stworów czy artefaktów itp., należące do jednego z pięciu kolorów. W dalszej kolejności gracze wyzywają na pojedynek innych graczy. Zagrywanie karty pociąga za sobą zużywanie tak zwanych punktów many. Te z kolei są reprezentowane przez lądy. Graczem zwycięskim okazuje się ten zawodnik, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich punktów energii przeciwnika. Do gry dołączone są oczywiście wszystkie zasady, jak i oryginalne karty z Magic: The Gathering Arena.

karcianka Magic:The Gathering Arena

Wymagania Magic:The Gathering Arena/

Nadrzędnym celem wszystkich twórców gry komputerowej Magic: The Gathering Arena było powiązanie jej z planszowym oryginałem. Stąd też na przykład w obu grach następuje wydawanie kolejnych zestawów kart. Implementację wspomaga nowoczesny silnik GRE (Games Rules Engine), który czuwa nad rozwijaniem zasad gry, jak i ułatwia dodawanie najróżniejszych efektów.
Minimalna liczba osób potrzebna do gry to dwie osoby. Gra jest odpowiednia dla każdej grupy wiekowej. Gra posiada angielskie napisy i dialogi.
Magic: The Gathering Arena ma swoje specyficzne wymagania sprzętowe.
Zalecane wymagania: Intel Core 2 Quad Q9300 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, Windows 10. Minimalne wymagania: AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.9 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, Windows 7
W związku z rekomendowanymi wymaganiami, do gry zalecamy laptop ASUS ROG Strix SCAR II. Poniżej podajemy jego szczegółowe parametry:

  • system operacyjny Windows 10 Home
  • procesor Intel Core i7 8750H
  • karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2070
  • pamięć RAM 16 GB
  • dysk SSD 256 GB + SSHD 1 TB

Magic: The Gathering Arena to niewątpliwie prawdziwa gratka dla każdego, kto chce cieszyć się swoją ulubioną grą w nowej, komputerowej wersji! Od teraz Wasza ukochana karcianka dostępna jest w nowej, uatrakcyjnionej formie. Nie zwlekaj i przekonaj się, czy podzielasz głosy innych użytkowników gry i czy spełni ona również Twoje oczekiwania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*