foe_and_pl_b1_480x320

Świt Aniołów to całkiem świeża gra, jej zaskakująca grafika 3D, wciągająca rozrywka i niewiarygodna dostępność sprawia, że warto przyjrzeć jej się bliżej. Jest to przeglądarkowa gra MMORPG w modelu płatności free to play z szybkim procesem rejestracji, właściwie wystarczy kilka sekund, żeby rozpocząć rozgrywkę. Rise of Angels, w polskiej wersji „Świt Aniołów” przesuwa granice możliwości gier przeglądarkowych swoją zaskakująco przyjemną grafiką opartą na trójwymiarowych modelach i dwuwymiarowych grafikach w stylu anime.

Grafika i ogólny wygląd

Gra wita nas kolorową, czytelną grafiką. Odwiedzane lokacje różnią się między sobą, ale wszystkie są utrzymywane w podobnej, pogodnej palecie barw. Rozgrywka przypomina mechaniki hack and slash, sterujemy postacią, którą możemy ulepszać w sposób typowy dla RPG.

bohater aniołów w rise of angels

Grafika nasuwa skojarzenia z League of Angels, ale pojawiają się różnice w mechanice walki, która nie jest turowa, a raczej przypomina starcia z Diablo, albo Path of Exile. Świt Aniołów trudno jednak porównywać do tych gier, ostatecznie mamy tu do czynienia z grą przeglądarkową, która jednak całkiem nieźle daje sobie radę, ze swoją wyraźną grafiką i całkiem niezłą optymalizacją. Łatwość dostępu sprawia, że w Świt Aniołów możemy pograć zawsze, nawet w przerwie w pracy.

świt aniołów walcz z potężnymi bosami


Rozgrywka Świcie Aniołów 

Z pewnością walka i proces wypełniania misji w Świcie Aniołów nie stanowi wyzwania. Gra jest w pełni spolszczona, więc możemy spokojnie chłonąć fabułę z questów, choć nie ma to większego sensu, fabuła choć natykamy się na nią na każdym kroku, sprowadza się głównie do drętwych opisów questów, zdecydowanie lepiej koncentrować się na samej grze.

ogromny świat w rise of angels - świt aniołów

W grze możemy wybierać spośród trzech klas: łucznika, wojownika i maga. Gra opiera się na wykonywaniu misji i przemierzaniu całkiem nieźle zaplanowanych lokacji korytarzowych, w stylu typowych lochów z gier hack and slash. W grze nie brakuje też starć z bossami i walk na arenach PvP, co powinno zainteresować fanów gier RPG. Samym bossów w grze znajdziemy ponad dwie setki, każdy z własnymi animacjami i modelem postaci. Natomiast tryb PvP opiera się na codziennych wydarzeniach i systemach walk na arenie, za które wygrywamy cenne przedmioty. Występują tu również gildie i nie powinno być większych problemów ze znalezieniem ludzi do gry mówiących po Polsku.

bogini w świt aniołów

Do wad z pewnością można zaliczyć tryb automatycznej walki, którym przywita nas gra, to odrobinę ściąga jej poziom do typowych gierek ze sklepu androida, ale tego typu udogodnienia zawsze można wyłączyć i o nich zapomnieć.

niebiański zamek w świt aniolów

Model płatności w Świcie Aniołów 

Gra jest oczywiście darmowa, ale wypchana mikrotransakcjami. Nie trudno zauważyć, że uzależniający tryb rozgrywki i łatwość w przechodzeniu kolejnych misji mają przyciągnąć ludzi i ustawić ich przodem do banerów oferujących przedmioty kosmetyczne za drobną opłatą. Oczywiście nie musimy wydawać pieniędzy, ale warto mieć to na uwadze.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*