foe_and_pl_b1_480x320
Anno Online

Anno Online – przeglądarkowy RTS dla wymagających

Gra Anno Online nie jest już dostępna. Ale nie martw się! Zobacz inne nasze gry strategiczne, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Kultowa seria Anno firmy Ubisoft została przeniesiona w świat gier przeglądarkowych. I na tym można by w sumie zakończyć artykuł – gra jest bowiem odwzorowaniem swojego ostatniego pudełkowego wydania. Silnik gry i sama fabuła jest niemalże identyczna. Jedynie pewne elementy zostały dostosowana do potrzeb gry przeglądarkowej.

Sam początek rozgrywki jest niezbyt zaawansowany i ma on z pewnością służyć mniej obytym z tytułem graczom. Ważne jest natomiast to, że w Anno Online PL prosty początek nie jest nużący dla graczy zaawansowanych, wcześniej grających już w serię niemieckiego producenta.

polska wersja językowa gry anno online pl

Polska wersja gry Anno Online

Sama gra polega przede wszystkim na budowaniu miasta, oraz dbaniu o mieszkańców. To na oko jakieś 80-90% gry w sensie rozgrywki. Istotnym elementem jest również handel, czyli główne pole do styczności z innymi graczami. W grze Anno Online nie grozi nam najazd innych graczy, sami też nikogo nie atakujemy – możemy się więc spokojnie skupić na rozwoju swojego miasta zarówno w sposób czysto darmowy jak i za pomocą Premium.

Czy to oznacza, że gra jest nudna? Ani trochę! Darmowa gra online jest odpowiednio przemyślana i powstała w jednym celu – ma zapewniać rozrywkę na długie godziny. Prosty interfejs Anno ma zapewniać przyjemną, ale też angażującą grę. Mechanika – mimo że prosta – pozwala na odkrywanie wszystkiego, co ma do zaoferowania świat. Rozwój gier podkręca grafikę i wyznacza nowe standardy, ale niektóre formaty wcale tego nie potrzebują, żeby zapewniać rozrywkę na długie godziny. Tryb strategii – nawet nowoczesny – zawsze stawia na gameplay, a Anno odpowiada tutaj na wszystkie potrzeby gracza, który liczy na dobry RTS. Dzięki przeglądarce można cieszyć się rozgrywką online bez zbędnego obciążania sprzętu.

Kolejny atut? Ta część serii gier Anno jest całkowicie darmowa. Świat możesz poznawać do woli. Najnowsze aktualizacje dodają nieco użytecznych budynków, a informacje o poszczególnych wydarzeniach i mechanikach, są bardziej przejrzyste i klarowne. Do rozwoju miasta możesz podejść na wiele sposobów. Anno Online jest przecież częścią serii, która zasłynęła przemyślaną i rozbudowaną mechaniką. Teraz można cieszyć się tym także w formacie online. To oznacza dużą społeczność, która spędza w grze dziesiątki, jeśli nie setki godzin.

Anno Online z atrakcjami na Halloween

Zalety gry Anno Online PL:

Ta odsłona kultowej serii jest dobrą propozycją dla każdego miłośnika starych dobrych RTS’ów. Wszystko dlatego, że niemieckie studio Blue Byte zadbało o to, żeby oddać ducha nie tylko marki, ale też całego gatunku. To nie było łatwe zadanie, ale kto mógł temu podołać, jeśli nie twórcy Settlersów? Oto najmocniejsze atuty:

  • sam fakt, że to format przeglądarkowy, jest ogromnym atutem,
  • konta premium są naprawdę tanie – ich ceny zaczynają się od 6-7 zł,
  • ekonomia gry i handel nie są spętane żadnymi obostrzeniami. Jednym słowem – wolny rynek!

Gra, mimo że przeglądarkowa, jest naprawdę rozbudowana i w niczym nie ustępuje tytułom ze sklepowych półek, za które trzeba słono zapłacić. Tutaj wydatków praktycznie nie ma – możesz w pełni korzystać ze świata Online za darmo. Premium też nie powinno stanowić problemów – to w końcu tylko kilka złotych. To raczej symboliczna suma, która zapewnia jeszcze większe wrażenia w rozgrywce online. Warto więc spróbować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*