foe_and_pl_b1_480x320
Armored Warfare

Armored Warfare to sieciowa gra akcji przedstawiająca bitwy współczesnych czołgów. Założenia tytułu są niezwykle podobne do innej gry z tego gatunku – World of Tanks.

Armored Warfare to swoista wariacja na temat World of Tanks. Twórcy z Obsidian Entertainment zamiast skupiać się na bitwach historycznych, wzięli na warsztat współczesne czołgi i pojazdy opancerzone.

armored warfare

Głównym trzonem rozgrywki są tu oczywiście potyczki wieloosobowe. Studio Obsidian Entertainment oddało do dyspozycji graczy kilka interesujących trybów. Armored Warfare oferuje zarówno klasyczne starcia drużynowe, jak i misje kooperacyjne, w których użytkownicy muszą ze sobą współpracować. Znalazło się też coś dla samotnych wilków. W trybie jednoosobowym w przeciwników wciela się sztuczna inteligencja.

Siądź za sterami stalowej bestii

Armored Warfare skupia się na czasach współczesnych, dlatego też dostępny wachlarz czołgów jest nieco inny, niż w przypadku World of Tanks. Twórcy postanowili podzielić pojazdy na kilka klas. Znajdziemy tu standardowe czołgi przeznaczone do bezpośredniej walki, czołgi lekkie służące za zwiad i wsparcie, niszczyciele czołgów, opancerzone wozy bojowe, a także działa samobieżne.

Każda klasa ma na polu bitwy nieco inne zadanie i tylko odpowiednia współpraca wszystkich graczy może zagwarantować sukces.

Osiągnij mistrzostwo

Wraz z rozgrywaniem kolejnych potyczek gracze zdobywają cenne doświadczenie, które następnie mogą przeznaczyć na rozwój technologii, ulepszanie posiadanych czołgów, a nawet rozbudowę własnej bazy. Choć Armored Warfare posiada wiele elementów zręcznościowych, pełnymi garściami czerpie również z symulacji. Właśnie dlatego gracze muszą analizować kąt, pod jakim strzelają do przeciwnika czy wybierać odpowiedni rodzaj amunicji. W Armored Warfare liczy się nie tylko zręczność i celne oko, ale również elementarna wiedza, nabyta podczas gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*