foe_and_pl_b1_480x320
Skyforge

Skyforge to darmowa gra MMORPG, która przenosi nas do unikalnego świata fantasy. Za tytuł odpowiedzialne jest studio Allods Team, mające na swoim koncie dobrze znane Allods Online. Zespół był również wspierany przez pracowników Obsidian Entertainment.

Zostań bogiem

Skyforge jest osadzony w nietypowym świecie, w którym elementy fantasy przeplatają się z elementami charakterystycznymi dla science-fiction. Uniwersum jest zamieszkane przez kilkanaście różnorodnych ras, jednak gracze mogą się wcielić wyłącznie w człowieka. Ma to jednak swoje wytłumaczenie. Każdy z nich posiada bowiem boską materię, którą w trakcie rozgrywki należy rozwijać. Wraz z rozwojem boskości nasz bohater staje się coraz potężniejszy. Ostatecznym celem jest przemiana w bóstwo.

Skyforge postać

Skyforge wyróżnia się na tle konkurencji pod jeszcze jednym względem – klasy postaci. Nie znajdziemy tu standardowych archetypów, jak wojownik czy mag. Zamiast tego wcielimy się w Cryomancera, który specjalizuje się w zamrażaniu przeciwników. Kinetic do walki wykorzystuje moc umysłu, a Lightbender zabawia się magią światła. Podczas rozgrywki w dowolnym momencie postać może zmienić specjalizację, by zaskoczyć swoich przeciwników.

Mieczem i karabinem

Walka w Skyforge jest połączeniem szybkiej akcji, w której liczy się przede wszystkim zręczność, ze strategicznym podejściem. Gracze muszą zatem analizować statystyki swojej postaci, a podczas samej potyczki wykazywać się sprytem.

walka bosów w skyforge

Podczas przygody przyjdzie nam nie tylko walczyć z przeciwnikami. Na podróżników czekają również ukryte skarby oraz specjalne zadania, za wykonanie których otrzymujemy specjalne klejnoty. Te służą natomiast do rozwoju postaci – ulepszania statystyk i odkrywania nowych umiejętności.

Unikalnym rozwiązaniem jest również system bóstwa. Każdy gracz posiada swoich wyznawców. Musi reagować na ich prośby, wykonując unikalne zadania czy chroniąc ich przed złem. Nasz stosunek do poddanych odzwierciedla specjalny ranking. Najlepszym w świecie gry budowane są posągi.

Niebiańska kuźnia

A wszystko to w akompaniamencie przyjemnej dla oka grafiki. Skyforge powstał na autorskim silniku graficznym, gdyż twórcy uznali, że dostępne na rynku rozwiązania nie spełniają ich wymagań. Klimatu dodaje fakt, że świat gry miesza ze sobą fantasy i science-fiction.

Skyforge wymagania sprzętowe

Minimalne wymaganiaZalecane wymagania
  • Windows 7,Windows 8, Windows Vista lub Windows XP
  • Minimalnie 2 rdzeniowy procesor, zalecane 4 rdzeniowy procesor
  • Minimalnie 2-3GB RAM, zalecane 4GB RAM
  • Minimalnie grafika 512MB, zalecana 1GB
  • Około 40BG wolnego na dysku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*