foe_and_pl_b1_480x320
Total Battle

Total Battle to darmowa gra strategiczna, w której można zbudować swoje własne imperium. Polega na budowaniu armii, która ma za zadanie podbić tereny nieprzyjaciół w celu powiększania własnego pola. Ponadto można walczyć z występującymi w grze potworami.

Weź udział w Total Battle!

Total Battle to następna propozycja w stylu RTS, co oznacza, że jest strategiczną grą czasu rzeczywistego. Na korzyść gracza przemawia także fakt, że, aby w nią zagrać wystarczy mieć tylko konto na Facebook’u. Eliminuje to stratę czasu na zakładanie nowego konta. Można go od razu przeznaczyć na budowanie swojej potęgi w tej grze!

atak na zamke w total battle

Zasady gry Total Battle

Początek gry to prolog polegający na zapoznaniu się z kwestią merytoryczną Total Battle. Twórcy gry chcą, abyśmy poznali ją od podszewki udostępniając nam materiały, dzięki, którym można poznać wirtualny świat oraz jak się w nim odnaleźć.

Oprócz tego pozwalają budować pierwsze budynki takie, jak m.in, kuźnie czy koszary, mające na celu stanowić siłę i atrakcyjność nowo powstałego miasta. Kiedy już pierwsze budynki zostały postawione można zacząć proces rekrutacji. Oczywistą sprawą jest to, że w pierwszym rzędzie można trenować szare jednostki.

Oprócz nich Total Battle pozwala przyjmować do siebie postacie, które posiadają większe umiejętności, jak np. kapitanowie, którzy poprowadzą do zwycięstwa zespół swoich żołnierzy, niczym niegdyś Cristiano Ronaldo Real Madryt w Lidze Mistrzów. Najbardziej wartościowe przedmioty są pochowane w czeluściach jaskiń na mapach. Zdobyte tam rarytasy będą wpływać pozytywnie na zdolność zarówno kapitana, jak i całego zespołu.

total battle budowa zamku

Oprócz ludzi do naszej dyspozycji będą także potwory. Połączenie tych dwóch grup ma pozwolić uzyskać jak najlepsze wyniki. Wrogów można unicestwiać zarówno bronią, jak i nabytymi czarami. Ciekawe jest to, że każda indywidualność posiada unikatowe zdolności, które będą decydować o zwycięstwie lub porażce w pojedynku. Jak to w życiu bywa – wszystko ma dwie strony medalu, więc każda z nich będzie miała swoje plusy i minusy.
Kiedy udało się już stworzyć odpowiednio wykwalifikowany zespół można atakować innych użytkowników gry. Działa to w dwie strony – inni mogą też atakować nas, więc trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Ciekawym zagraniem może być stworzenie sojuszu z innymi graczami, co spowoduje, że inni będą bać się nawet podejść do Twojego społeczeństwa.

Dlaczego warto zagrać w Total Battle?

Zalety Total Battle to m.in.:

 • prosta rejestracja, nie wymagająca zakładania nowego konta,
 • gra nie wymaga inwestowania w nią własnych środków pieniężnych,
 • możliwość wyboru – istnieje bardzo dużo opcji do rekrutowania własnych jednostek,
 • rywalizacja w grze, która sprawia, że potyczki są bardziej ciekawsze,
  wpływa pozytywnie na zmysł taktyczny.

Total Battle nie jest może kamieniem milowym w rozwoju gier strategicznych przez internet, ale na pewno posiada kilka pozytywnych cech, które sprawiają, że ma już bardzo dużą rzeszę oddanych fanów. Jest to pozycja zarówno dla miłośników gier przeglądarkowych, jak i dla tych, którzy dopiero chcą poczuć ten klimat.

3 komentarze

 1. Jak dla mnie Total Battle to naprawdę świetna gra! Fajnie, że jest w języku polskim 🙂

  Odpowiedz
  • Gdzie mogę znaleźć budynek karawana żeby go postawić bo z tym mam problem

   Odpowiedz
 2. Total Battle to moja ulubiona gra strategiczna czasu rzeczywistego 🙂 Obejrzałem gameplay i to wystarczyło, żebym się wciągnął!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*