foe_and_pl_b1_480x320
Total War: Arena

Total War to słynna, komputerowa seria strategii czasu rzeczywistego, która ma miliony fanów na całym świecie. Nic dziwnego, że gra doczekała się kilku odsłon. Teraz pora na spin-off, który jest całkowicie darmowy. To wyjątkowo udany i ciekawy mix gatunków MOBA i RTS.

Poznajcie Total War: Arena

Total War: Arena to przede wszystkim gra wieloosobowa, przeznaczona do zmagań drużynowych. To połączenie popularnego ostatnio za sprawą Heroes of the Storm i DOTA2 gry MOBA, w której dwie drużyny stają naprzeciw sobie i walczą o zdobycie wrogiego terytorium. W tym przypadku mamy też ciekawą domieszkę rasowego RTS’a.

Seria Total War jest znana graczom od prawie 20 lat. Początkowo tytuł był znany jako Shogun: Total War, ale szybko zamienił się w dochodową i lubianą serię. Studio Creative Assembly stworzyło z tego sporą markę, w skład której wchodzą takie tytuły jak: Viking: Battle for Asgard, Stormrise czy Alien: Isolation. Teraz pora na Total War: Arena, która jest całkowicie darmowa i dostępna na komputery osobiste.

Na czym polega Total War: Arena?

Tak jak w każdej grze MOBA – kwintesencją rozgrywki są widowiskowe pojedynki, stawiające na taktykę i kooperację. Tym razem stają naprzeciw sobie dwie drużyny, z czego każda składa się z 10 graczy. To nie wszystko! Każdy gracz dostaje do dyspozycji trzy wybrane oddziały żołnierzy. Do wyboru jest między innymi:

  • piechota;
  • łucznicy;
  • pikinierzy;
  • jazda konna.

total war arena

Łącznie w każdej z bitew udział bierze więc imponująca liczba aż 60 oddziałów! Gracz staje się zatem dowódcą oddziału, który bierze udział w zmaganiach wojennych. Pośród znanych wodzów mamy do wyboru takie sławy jak na przykład: Aleksander Wielki, Leonidas, Germanicus, Militiades, czy Juliusz Cezar.

Jak przystało na RTS’a i grę MOBA, każda z postaci i oddziałów ma unikalne zdolności i statystyki, co pozwala na stosowanie różnorodnych taktyk podczas rozgrywki. Mając skompletowaną drużynę, gracz rzuca się w wir walki, a celem jest zdobycie przewagi nad przeciwnikiem. Kluczem do pokonania rywali jest doskonała współpraca, bowiem każdy z członków drużyny odpowiada za własną część mapy, na której toczy się pojedynek. Chyba nie trudno się domyślić, że na pewnym etapie rozgrywki cała mapa zamienia się w jedno wielkie pobojowisko – prawdziwą arenę, na której walczy każdy z każdym.

Dlaczego warto zagrać w Total War: Arena?

Powodów jest bardzo wiele. Total War: Arena to bardzo udana gra, która śmiało mogłaby być sprzedawana za pieniądze. Twórcy poszli jednak śladami Blizzarda i postawili na model darmowy z mikropłatnościami, które w zasadzie nie psują rozgrywki. Nie ma się o co martwić – twórcy obmyślili wszystko tak, aby nie dawać przewagi graczom, którzy zdecydowali się na płatną rozgrywkę.

Kolejnym plusem jest różnorodność jednostek i taktyk. Trzeba się wykazać wielkim sprytem i umiejętności, aby zacząć myśleć o sukcesach. A na sukces składa się wiele czynników, od doboru drużyny i jednostek, po planowanie walki.

Total War: Arena to gra, którą powinien sprawdzić każdy fan wojennych zmagań!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*