foe_and_pl_b1_480x320
4 Story

4Story to jedna z tych gier, która cieszy się wielką popularnością nie poprzez grafikę czy wciągającą muzykę, ale poprzez dobrze dopracowaną fabułę oraz ciekawostki historyczne. Cała rozgrywka polega na przygodzie. Wybieramy jeden z narodów i zaczynamy walkę o warowne twierdze. W między czasie podróżujemy w czasie i dowiadujemy się bardzo wielu ciekawych informacji na temat swojego, jak również innych narodów.

Czy to już było?

Gra 4Story jest bardzo podobna do wielu produkcji z MMORPG, gdzie zadaniem bohatera jest walka na froncie, bronienie swojego narodu jak także zbieranie skarbów i zwiększanie swojej mocy. Wbrew pozorom 4Story to gra inna niż wszystkie, jednak skupia w sobie charakterystyczne elementy MMORPG, które mogą wciągnąć gracza na długie godziny walki. Firma Zemi Interactive Entertainment postanowiła wyjść na przekór producentom podobnych gier i stworzyła coś innowacyjnego. Cechą charakterystyczną tej produkcji jest przede wszystkim skomplikowana fabuła, która po 30-40 minutach gry zaczyna wciągać. Jest ona złożona, jednak cel gry pozostaje taki sam – musimy walczyć o swój naród.

Poznaj tajemnicę świata

Ciekawość to cecha lub wada, jednak jest ona mocno wyolbrzymiona w grze 4Story, gdzie wszystko wydaje nam się ciekawe i nieodkryte. To właśnie ten element sprawia, że gra jest wciągająca i może porwać nas na wiele godzin wirtualnej zabawy. Cel gry jest prosty. Wybieramy jeden z trzech narodów: Velorian, Gory lub Deriony. Rozpoczynamy bitwę, która ma za zadanie ostatecznie rozwiązać prowadzony przez wiele lat konflikt. Gra pobudza wyobraźnię, ale także wyostrza zmysły. Na każdym rogu czyha na nas niebezpieczeństwo i to od nas zależy jak skutecznie obronimy swój naród. Iberia jest w wielkim niebezpieczeństwie.

postać w 4story

Zmysł taktyczny jest bardzo ważnym elementem, który pozwoli nam odnieść sukces. Gracze, którzy są maniakami MMORPG nie powinni mieć problemów z dobraniem odpowiedniej strategii i im lepsza strategia, tym szybciej zwyciężymy i zakończymy od lat trwającą wojnę.

Niby na przeglądarkę, jednak rozbudowana

4Story cechuje się brakiem liniowości. W zależności od tego który naród wybierzemy oraz rodzaj postaci będziemy mogli prowadzić nieliniowy tryb gry. Do dyspozycji mamy bardzo wiele broni, a z biegiem rozwoju zdarzeń możemy ulepszać naszą postać.

Reasumując: Gra jest bardzo wciągająca, jednak maniacy MMORPG nie znajdą w niej nic zachwycającego, co by mogło ich zachęcić do kilku dni nieustannej gry. Produkcja jest warta uwagi oraz poświęcenia kilku godzin czasu na zabawę, jednak może znudzić z powodu zbyt rozwiniętej i momentami niejasnej fabuły. Mimo wszystko produkt warty uwagi.

Plusy gry 4 story:

 • ciekawie wykonana grafika;
 • dopracowanie wielu detali;
 • gra chodzi płynnie mimo rozbudowanego interfejsu;
 • nieliniowa rozgrywka;
  • klimat rodem z filmów SF;
  • ciekawe zarysy historyczne.

4 Stroy wymagania

Minimalne wymaganiaZalecane wymagania
 • Minimalne wymagania
 • System operacyjny Windows 2000/XP/Vista/Windows7
 • CPU Pentium4 1.6GHz
 • RAM 1GB
 • Karta graficzna GeForce FX5700 128Mb
 • Wersja DirectX DirectX 9.0c
 • Pamięć dysku 2GB lub więcej


Graj za darmo
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*