foe_and_pl_b1_480x320

Drakensang online – poradnik

Drakensang online – poradnik

Drakensang online to gra fabularna, dostępna z poziomu przeglądarki internetowej. Zaskakująca grafika, wysoka jakość dźwięku, fantastyczne dźwiękowe efekty oraz szybkość ładowania – oto niezaprzeczalne atuty gry. Osadzona w klimacie fantasy, kusi przemyślanymi potyczkami, które będą musieli stoczyć wszyscy ci, którzy odważą się wkroczyć do tego niezwykłego świata.

Wybór bohatera

Gracze mają do wyboru jedną z czterech klas postaci, które należą do Sojuszu. Każda z nich posiada unikalne umiejętności, mocne i słabe strony oraz charakterystyczny styl walki. Bohaterów można dowolnie modyfikować pod względem koloru włosów, płci, posiadania brody czy pochodzenia etnicznego. To użytkownik nadaje nazwę swojemu bohaterowi, dzięki czemu dużo łatwiej jest mu się utożsamić z prowadzoną przez siebie postacią.

Klasy postaci

wybór klasy postaci w drakensang online

Rycerz zakonu Smoka.

Bohaterowie należący do tej klasy są powiernikami siły. Wywodzą się od smoka ze Świata Mroku i pomimo tego, że w ich żyłach płynie jego krew, dochowują wierności Sojuszowi w walce o szczytne idee. Posiadają ogromne umiejętności w starciach na bliski dystans i są doskonali w ataku na wrogów. Jednak, z drugiej strony, walka na dystans nie należy do ich mocnych stron…

Czarodziej Kręgu.

Postaci należące do tej klasy są potomkami tych, którzy przepędzili smoka do krainy mroku. Określani jako powiernicy wiedzy, zostali obdarzeni niezwykłymi mocami magicznymi, dzięki którym formułują energię świata. To właśnie magia jest tą umiejętnością, która pozwala im zwyciężać w walce, niszcząc przeciwnika. Prowadzą walkę z pewnej odległości, stojąc na drugiej linii oporu. Ich zaklęcia mają potężną siłę, skutkując w dużym promieniu zasięgu. Do słabszych stron należy niska wytrzymałość.

Strażnik lasu.

Strażnicy lasu są urodzonymi samotnikami. Egzystując z dala od ludzi nauczyli się żyć w idealnej zgodzie z naturą, która dostarcza im narzędzi do walki. Wykorzystują więc bogactwa przyrody, aby zrealizować swój cel. Dla dobra sprawy zgodzili się porzucić swoje samotnicze życie, aby wesprzeć Sojusz do którego dołączyli niedawno. Dzięki swojemu stylowi życia, zyskali sobie miano powiernika równowagi. Walka na daleki i bliski dystans to ich żywioł, jednak w starciu z hordami nie radzą sobie najlepiej. Są szybcy i korzystają z takiej broni jak łuk oraz inna broń dystansowa.

Parowy mechanikus.

Do tej klasy postaci należą krasnoludy, które od wieków walczą ze smokiem, chcąc ulepszyć świat. Wiedzą, że nie dadzą mu rady w pojedynkę, dlatego gromadzą swoje siły pod sztandarem Sojuszu. Są powiernikami postępu, dlatego też w walce wykorzystują nowoczesne technologie. Świetnie radzą sobie w prowadzeniu taktycznej walki na odległość. Niestety posiadają dość niską wytrzymałość. Ich stylem walki stanowią stanowiska dział.

Czas zacząć grę…

Drakensang online to rozgrywka, którą możemy prowadzić z innymi graczami. Jeżeli jednak dopiero zaczynamy swoją przygodę w tym niesamowitym świecie, warto wybrać taką opcję, która umożliwia prowadzenie pojedynków z neutralnymi potworami (niesterowanymi przez innych graczy). Wiąże się to z wyborem serwera PvE. Serwer PvP to rozgrywka dla bardziej zaawansowanych graczy – w tym świecie spotkamy zarówno przeciwników neutralnych jak i sterowanych przez prawdziwych użytkowników.

poradnik do drakensang online

Kiedy wybraliśmy już odpowiedni serwer i stworzyliśmy własnego unikalnego bohatera, pora rozpocząć rozgrywkę. Ruch postacią, podobnie jak i atak potwora odbywa się przy użyciu lewego przycisku myszy (LPM). Jeżeli na swojej drodze spotkasz postać nad której głową unosić się będzie wykrzyknik, oznacza to, że właśnie otrzymałeś zadanie do wykonania (przykładowo: gracz musi odszukać ocalonych w twierdzy Sojuszu, do której pokieruje go mapa). Bieżące zadania możemy sprawdzić wybierając klawisz „Q”. Jeżeli jednak nad głową napotkanego bohatera pojawi się żółty znak, wykonanie zadania możesz oddać zleceniodawcy.

drakensang

Bierz udział w pojedynkach, wykonuj misje i zdobywaj doświadczenie, dzięki któremu przejdziesz na wyższy poziom gry i odblokujesz dodatkowe opcje. Pamiętaj o charakterystyce swojej postaci – czasami nie warto stawać do walki, jeżeli Twój bohater nie posiada potrzebnych umiejętności. W takim wypadku lepiej jest ominąć zagrożenie. Korzystaj z zasobów, które posiada postać, aby wykorzystać cały jej potencjał. Bardzo ważne jest kontrolowanie poziomu życia. O tym, ile życia nam jeszcze pozostało, informuje czerwona kula umieszczona po lewej stronie na dole ekranu. Po drodze możemy napotkać różne przedmioty, które przydadzą się w grze, dlatego warto je zbierać. Swoje wyposażenie możesz sprawdzić w Inwentarzu (klawisz I).

Wyjaśnienie ikon i skróty klawiszowe

W środkowej części, na górze ekranu znajduje się pasek z ikonami, które są szczególnie ważne. Jeżeli chcemy przejść do którejś z nich, możemy też posłużyć się skrótami klawiszowymi. Poniżej znajduje się wyjaśnienie każdej z ikon:

  • C – postać. Wybierając klawisz „C” lub klikając na pierwszą ikonę paska znajdziemy wszystkie niezbędne informacje o naszym bohaterze – między innymi o zdobytym doświadczeniu, prędkości ataku, wygranych rywalizacjach, punktach sławy, uzyskanych tytułach osiągnięć czy zajmowanym miejscu w rankingu.
  • Q – zadania. Tutaj znajdują się misje, które zostały nam powierzone oraz spis już wykonanych zadań.
  • S – umiejętności. Klikając na tą ikonkę uzyskamy informacje odnośnie posiadanych umiejętności, a także o tych, które czekają na odblokowanie. Jakie umiejętności może zdobyć Twoja postać? Wachlarz możliwości jest szeroki. Są to między innymi: szybka strzała, myśliwska pułapka, taniec ostrzy, rozproszony strzał, śmiertelny cios, adrenalina, sieć, drapieżny ptak, pakt puszczy i wiele innych. Umiejętności będą się różniły w zależności od wybranej klasy postaci.
  • I – inwentarz. Właśnie tutaj znajdziemy wszystkie zebrane po drodze przedmioty oraz te, które już posiada nasz bohater. Co możemy znaleźć po drodze? Tarcza, łuk, lniane buty i koszula to tylko niektóre z możliwych zdobyczy w ekwipunku bohatera. Jeśli więc chcemy trochę doposażyć postać, odwiedźmy inwentarz wybierając klawisz „I”.
  • W – mapa świata. Jeśli chcesz się przekonać, w jak wielkim i złożonym świecie przyszło Ci walczyć, przejdź do mapy świata.
  • T – handlarz. To miejsce, gdzie kupimy przedmioty, które pozwolą nam stworzyć jeszcze bardziej nieustraszonego bohatera.
  • M – mapa. Nie chodzi tu bynajmniej o mapę świata, ale o tą, po której zmierza nasz bohater. Warto mieć ją cały czas pod kontrolą, ponieważ informuje o różnych korytarzach i przeszkodach, które mogą wystąpić na drodze. Dzięki niej dojdziemy do celu wskazanego w powierzonej misji.
  • F – współgracze. Jeżeli toczymy pojedynki z prawdziwymi uczestnikami, tutaj możemy ich odszukać i porozmawiać z nimi. To miejsce tworzenia się nowych sojuszy.
  • Z – zgłoszenia do rywalizacji. Jeśli tylko czujesz się na siłach, możesz zgłosić się do pojedynku na prawdziwej arenie.
  • E – akcje specjalne. Zasięgniesz tu informacji o wyjątkowych wyzwaniach, takich jak: „Igrzyska Helijskie”, „”Niezwyciężeni”, „Straszliwe cienie” czy „Utracona prawda”, które możesz napotkać w grze.

Jeśli przebrnąłeś przez ten poradnik, jesteś już gotowy, aby zdobyć swoje pierwsze doświadczenie w pojedynku. Powodzenia!

Dodano:

06/27/2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*