foe_and_pl_b1_480x320

Forge of Empires – poradnik dla zielonych

Forge of Empires – poradnik dla zielonych

Forge of Empires to doskonała propozycja dla wszystkich graczy, którzy uwielbiają gry strategiczne. Osadzona w realiach epoki kamienia, a więc 5000 lat p.n.e., przenosi nas w czasy, w których zaczyna się budowanie cywilizacji. To właśnie gracz ma za zadanie wcielić się w rolę przywódcy osady i wybudować prawdziwe imperium, zupełnie od podstaw. Do dyspozycji na początku ma niewiele i to od niego zależy czy osada dojdzie do świetności, przeistaczając się w coś absolutnie niesamowitego. Aby pomóc Wam w oswojeniu się z grą, prezentujemy poradnik do Forge of Empires.

Wybór najlepszego wodza w

Podróż do cywilizacji to trudny do osiągnięcia cel, któremu sprostają najbardziej wytrwali. Takie zadanie wymaga dobrego przywództwa. Na samym początku, gracz wybiera jednego z dwóch bohaterów: wojownika lub kupca i razem z nim tworzy gildię. Bardzo ważną postacią jest Ragu Srebrny Język, który służąc radą, wprowadzi Cię w świat tej niesamowitej gry.

pomagier w forge of empire

Zaczynamy budowę w Forge of Empires

W momencie rozpoczęcia przygody znajdujemy się w epoce kamienia łupanego. Celem gry jest przejście wszystkich epok, aż do czasów współczesnych, a możemy to zrobić wraz z rozwojem cywilizacji. Pora więc zacząć budowanie.

Ratusz – tego budynku nie musimy budować, towarzyszy nam od samego początku gry. To główna trwała budowla miasta, przynosząca dochody (wraz z kolejnymi epokami ten dochód będzie większy, zmieni się także wygląd ratusza). Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie miasta, wszystkie drogi powinny prowadzić właśnie do niego. Pierwszym budynkiem, który należy postawić jest chata – pierwotny budynek mieszkalny. Stawiając domy zaludniamy teren osady (liczebność populacji zamieszkującej nasze tereny sprawdzimy w górnym pasku okna). Chaty (tak jak i inne budynki mieszkalne i produkcyjne) należy budować przy drodze prowadzącej do ratusza. Jest to bardzo ważne dla rozwoju cywilizacji. Jeśli jednak gracz zapomni o tej zasadzie, w każdej chwili może przenieść budynek i postawić go przy drodze. Szczególnym rodzajem chat jest chata myśliwego, w której produkowane są trofea.

chata myśliwego

Kolejnym ważnym budynkiem z punktu widzenia rozwoju imperium jest budynek produkcyjny. Właśnie w nim będzie zachodziła produkcja zaopatrzenia, które wybierzemy. W zależności od wytwarzanego dobra czas produkcji jest różny – może zająć od 5 minut, aż do 24 godzin. Budynki towarowe nie są tym samym, co budynki produkcyjne. W tych pierwszych także pracują mieszkańcy miasta, ale wytwarzają towary. Każda nowa epoka to pięć nowych towarów za które możemy budować Perły Architektury i odblokowywać nowe technologie. Dwie kolejne pozycje – budynki kulturowe i dekoracje (drzewa, obeliski, kwiaty, pomniki) – mają na celu dbanie o zadowolenie mieszkańców. Poziom zadowolenia sprawdzimy klikając w ikonę znajdującą się obok liczby ludności. Dekoracji oraz budynków kulturowych nie musimy umieszczać przy drodze – zostawmy sobie miejsce na budynki mieszkalne, produkcyjne i towarowe. Perły Architektury – to budownictwo na bardzo zaawansowanym poziomie. Budowanie Pereł Architektury wymaga dużo czasu, planów i surowców.

Drogi – wszystkie drogi prowadzą do… Ratusza! Staraj się tak je budować, aby łączyły się właśnie z ratuszem i umożliwiały mieszkańcom miasta swobodne poruszanie.
Budynki wojskowe – każde prawdziwe imperium posiada własne wojsko. Warto więc rozbudowywać swoje jednostki wojskowe i zwiększać potęgę imperium – każda nowa epoka to możliwość odkrycia pięciu jednostek (lekkozbrojne, ciężkozbrojne, strzeleckie, szybkie, artylerie).

Oto budowle, dzięki którym możemy stworzyć architekturę naszego miasta. Wszystkie niezbędne narzędzia, które posłużą do tego szczytnego celu, znajdują się w lewym dolnym rogu ekranu. Jest to takie centrum zarządzania, które umożliwia nam bezproblemowe poruszanie się w świecie gry i tworzenie niesamowitych rzeczy. Znajdują się tu następujące ikony:

  • Buduj
  • Globalny
  • Badaj nowe technologie
  • Inwentarz
  • Targowisko
  • Centrum wiadomości
  • Otwórz forum
  • Gildie.

Niektóre z nich zostaną odblokowane dopiero po wykonaniu jakiegoś zadania. Aby wybudować budynek w preferowanym miejscu, wystarczy kliknąć w nie lewym przyciskiem myszy.

Gromadzenie zasobów

W Forge of Empires istnieją dwa główne źródła pozyskiwania zasobów, niezbędnych do rozwoju cywilizacji i stworzenia imperium:

Monety – produkowane w budynkach mieszkalnych przez zadowolonych osadników.
Zaopatrzenie – produkowane w budynkach produkcyjnych. Warto pamiętać, że wyprodukowanie dużej ilości zaopatrzenia jest dość czasochłonne.

Dodatkowo za ukończone zadania gracz może otrzymać diamenty (które są bardzo rzadkim surowcem) i wykorzystać je na stworzenie kolejnych budowli. O poziomie posiadanego zaopatrzenia, monet oraz diamentów informują ikony w górnej części ekranu.

Punkty rozwoju

Każde rozwijające się miasto (a już szczególnie to, które znajduje się w czasach średniowiecza) wymaga opracowywania nowych technologii, przyspieszających rozwój cywilizacji. Tego typu badania wymagają punktów rozwoju. Punkty możemy wykupić za monety lub (co dużo bardziej czasochłonne) odnawiać. 1 punkt rozwoju odnawia się przez godzinę.

Przejście do kolejnej epoki

Aby przejść do kolejnej epoki, potrzebne nam będą punkty rozwoju. Przeskoczenie na wyższy poziom cywilizacji odbywa się jedynie poprzez prowadzenie badań. Za każdym razem, kiedy osiągniemy nową epokę, otrzymamy nagrodę, a ratusz będzie produkował więcej monet. Zmienią się także stawiane budowle – będą bardziej odpowiadały czasom swojej epoki. Warto pamiętać, że odkryte badania odblokowują nowe technologie.
przejście do nowej epoki w forge of empire - poradnik jak to zrobić
Gra jest dość rozbudowana i naprawdę czasochłonna, sprawi jednak masę przyjemności, zarówno początkującym graczom, jak i takim, którzy mają już pokaźne doświadczenie w tego typurozgrywkach.

Dodano:

05/24/2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*