foe_and_pl_b1_480x320
Fortnite Rozdział 2 – Sezon 3

Kto nie zna tej gry? Jeden z bardziej rozpoznawalnych tytułów studia Epic Games, powstały na podstawie silnika Unreal Engine 4. Oryginalne podejście do tematu gier survivalowych z trybu battle royal.

Nowy początek

Studio Epic Games spowodowało dużo zamieszania wśród społeczności Fortnite – zarówno fanów jak i graczy profesjonalnych. Wyczyścili media społecznościowe, wszystkie strony oraz wyłączyli serwery. Jedyne co można było ujrzeć to ziejąca pustką czarna dziura, w której losowo pojawiały się różnego typu znaki i liczby. Jak się okazuje, był to pierwszy krok w kierunku ogromnej przebudowy mechaniki gry oraz samej mapy – ponad 16 gigabajtów zmian, pełnych niespodzianek, usprawnień i zwiększenia możliwości.

fortnite rozdział 2

Czym zaskoczy nas Fortnite: Rozdział 2?

Niezliczona ilość dodatków, poprawek, urozmaiceń i zmian. Dodani zostali nowi bohaterowie, a dzięki porozumieniu ze znanymi markami i producentami, na mapie pojawiły się nowe postacie: Thanos, Avengersi oraz kilka innych, mniej lub bardziej rozpoznawalnych postaci. Udostępniono dla graczy wiele oryginalnych skórek i sposobów na ozdobienie broni i strojów – teraz każdy może wyrazić siebie w wyjątkowym i niepowtarzalnym stylu. Mimo, że to jest naprawdę dużo zmian, to jest to głównie poprawa kosmetyki gry. A co z mechaniką właściwej rozgrywki? Ta kwestia również nie została pominięta przez Epic Games. Przygotowali multum nowości!

fortnite 2

Nowy świat, nowe możliwości

Napięcie towarzyszące rozgrywce oraz możliwości polowania na wrogów zdecydowanie się zwiększyły, a to za pomocą jednego, prostego pomysłu: gracz może chować się w najróżniejszych miejscach, takich jak śmietniki czy stogi siana, by z zaskoczenia dopaść nic nie spodziewającego się przeciwnika. Jeśli ktoś woli siać terror i zniszczenie w bardziej destruktywny sposób, również nie będzie zawiedziony. 

Stacje paliw, beczki i cysterny z paliwem i wszelkiego rodzaju olejami. To wszystko tylko czeka, by zostać wysadzonym i spalić nieostrożnych wrogów, którzy zbyt blisko podejdą. Jest to też dobry sposób na odwrócenie uwagi innych graczy od swojej postaci. Kolejna nowość ucieszy fanów zabaw wodnych. W Fortnite: Rozdział 2 udostępniono pływanie zarówno wpław jak i motorówkami, a osoby które chcą zrobić sobie krótką przerwę od niszczenia wrogów, mogą sięgnąć po wędkę i spokojnie łowić ryby.

Udogodnienia w rozwoju konta

Urozmaicono sposoby zyskiwania Punktów Doświadczenia. Od teraz zdobywać poziomy można wykonując ograniczone czasowo mini zadania w trakcie trwania rozgrywki – przeszukiwanie skrzyń, eliminacja określonej liczby wrogów, budowanie konstrukcji, łowienie i wiele innych. Ponad to, Epic Games prowokuje graczy i rzuca im swojego rodzaju wyzwanie.

Kto da rade zdobyć maksymalny poziom rozwoju? I czy w ogóle istnieje górna granica zdobywanych poziomów? Wszystkie te zmiany pojawiły się w nowym Fortnite: Rozdział 2, a jest to tylko niewielki przedsmak tego, co zostało przygotowane dla graczy.

4 komentarze

 1. bardzo fajne

  Odpowiedz
 2. NO i gitara

  Odpowiedz
 3. Powie mi ktoś czy to działa?

  Odpowiedz
 4. heh nigdy w tajie coś nie grałem

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*