foe_and_pl_b1_480x320
General War

General War to przeglądarkowa gra strategiczna stworzona przez studio GameBox. Wcielamy się w niej w dowódcę wojsk podczas II wojny światowej i bierzemy udział w najbardziej krwawych bitwach, jakie zostały zapisane na kartach historii.

Pełna mobilizacja!

Rozgrywka w General War jest podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich skupia się na rozwoju własnej bazy, dbaniu o ekonomię i logistykę dowodzonej armii. To właśnie tutaj gracze budują nowe obiekty, rozbudowują już istniejące i decydują o kierunku rozwoju technologicznego.

przeglądarkowa gra o czołgach

Do wyboru mamy m.in. takie budynki, jak centrum dowodzenia, kwatera główna, arsenał czy baza treningowa. Każdy z nich w wymierny sposób wpływa na jakość i przeszkolenie naszych wojaków. Gracze muszą również zadbać o odpowiedni przydział swoich wojsk, analizując ich statystyki i przydatność na polu bitwy. Od tego mogą zależeć losy przyszłych potyczek.

Zmień bieg historii

Drugi etap rozgrywki to bezpośrednia konfrontacja z siłami przeciwnika. Potyczki odbywają się w trybie turowym, a każdy z graczy bezpośrednio dowodzi swoimi oddziałami. Dostępne są potyczki ze sztuczną inteligencją, jak również z żywymi przeciwnikami. Te pierwsze zostały podzielone na szereg scenariuszy historycznych, które przedstawiają bitwy znane z kart historii. Gracze mogą wziąć udział w bitwie pod Monte Cassino, w obronie Stalingradu, Tobruku czy starciu nad Bzurą. Dostępne są również operacje Market Garden czy Barbarossa. Fani tego okresu historycznego powinni być usatysfakcjonowani.

bitwy w general war

Za zwycięstwa w potyczkach gracze otrzymują specjalne punkty, które służą do dalszej rozbudowy bazy i ulepszaniu już dostępnych jednostek. Aby pozyskać jeszcze więcej surowców, można pokusić się o oblężenie bazy przeciwnika. To wymagający pojedynek, jednak nagroda w pełni wynagradza podjęty trud.

Zostań prawdziwym strategiem w General War

General War może się pochwalić niezwykłym przywiązaniem do szczegółów. Każda występująca tu jednostka w rzeczywistości walczyła podczas II wojny światowej. Kolejne potyczki wymagają od nas coraz to większego zaangażowania. Wszystko to składa się na wysoki stopień skomplikowania, dzięki czemu General War to unikat wśród gier przeglądarkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*