foe_and_pl_b1_480x320
Might & Magic: Heroes Online

Might & Magic: Heroes Online to znana formuła strategiczna przeniesiona bezpośrednio do przeglądarki internetowej. Gracze wkraczają do magicznego świata, by toczyć zacięte pojedynki na śmierć i życie.

Intrygująca kraina Ashan

W Might & Magic: Heroes Online ponownie wkraczamy do krainy Ashan, znanej z poprzednich części serii, wydanych na komputery osobiste. Gracz kontroluje swoją postać i porusza się nią po lokacjach w czasie rzeczywistym. W momencie rozpoczęcia pojedynku rozgrywka przybiera formę turową. Jest to element charakterystyczny całej serii.

kraina magii w heroes online na przeglądarkę

Pomimo sieciowych korzeni twórcy położyli duży nacisk na wątek fabularny i odpowiednie przedstawienie fabuły. Dzięki wykonywaniu specjalnie przygotowanych zadań poznajemy kolejne wątki historii.

W grze dostępne są również zlecenia dodatkowe, dzięki którym stajemy się potężniejsi, rozwijając własną postać.

Heksagonalna walka

Podczas przemierzania lokacji istnieje możliwość przejmowania kolejnych miast i rekrutowania wojsk. To ostatnie jest szczególnie ważne, gdyż główny bohater nie może brać bezpośredniego udziału w walce. Zamiast tego stoi z boku, wspomagając swoich podwładnych potężnymi czarami i umiejętnościami.

turowy system walki

Sama potyczka odbywa się w systemie turowym. Gracz po kolei przesuwa swoje wojska na planszy podzielonej na heksy. Każda jednostka charakteryzuje się innymi statystykami oraz możliwościami. Odpowiednia kombinacja armii to klucz do sukcesu.

Wybierz stronę konfliktu

W Might & Magic: Heroes Online dostępne są dwie strony konfliktu – Przystań znana również jako Święte Imperium oraz Nekropolia, czyli Kult Pająka. W zależności od dokonanego wyboru gracze będą mieli do dyspozycji inne rodzaje wojsk, czarów oraz budynków do wybudowania w swoim królestwie.

Wszystko to w ładnej oprawie graficznej, specyficznej dla całej serii. Rozgrywkę obserwujemy w rzucie izometrycznym, zarówno podczas przemierzania świata, jak i w trakcie samych potyczek.

1 komentarz

  1. Darkensang online
    Podobna do gry heroes online
    polecam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*