foe_and_pl_b1_480x320
Desert Operations

Desert Operations to przeglądarkowa gra strategiczna, w której gracze obejmują kontrolę nad niewielkim państwem i muszą dbać o jego rozwój.

Stań na czele państwa

W grze gracze przejmują kontrolę nad całym państwem, decydując o wszystkich aspektach jego funkcjonowania. Głównym celem gry jest oczywiście rozwój i ekspansja terytorialna. Nie będzie to jednak zadanie łatwe, gdyż w wirtualnym świecie można spotkać przywódców innych państw.

widok bazy w grze

Rozwiń potęgę w Desert Operations

Jak na rasową strategię przystało, w Desert Operations mamy możliwość stawiania nowych budynków, które przyczyniają się do wzrostu potęgi. Obiekty zostały podzielone na trzy kategorie, ze względu na ich przeznaczenie. Produkcyjne dbają o to, aby nie zabrakło nam zasobów (ropy, złota, pieniędzy oraz amunicji). Budowle akcji pozwalają na przeprowadzanie badań, wydawanie rozkazów czy chociażby zarządzanie kontem bankowym. Wojskowe umożliwiają natomiast rekrutowanie armii.

Każde państwo posiada ograniczoną ilość miejsc na rozbudowę, a budynki zajmują konkretną przestrzeń. Odpowiedni dobór ilości poszczególnych obiektów jest kluczem do sukcesu i szybkiego rozwoju.

Akcje dywersyjne

W Desert Operations posiadamy możliwość atakowania innych państw i przejmowania terytoriów. By jednak szturm okazał się skuteczny, należy przeprowadzić akcję dywersyjną, poznając słabe strony przeciwnika. Analogicznie musimy również zabezpieczyć własne tereny przed agentami wroga.

Twórcy zadbali również o rozbudowane opcje społecznościowe. Gracze mogą łączyć się w sojusze i wspólnie walczyć z przeciwnikiem, zdobywając coraz większy teren. Odpowiednia współpraca jest kluczem do sukcesu, podobnie jak w każdej innej przeglądarkowej strategii.

Desert Operations jest dostępne całkowicie za darmo – każdy może wziąć udział we wciągającej rozgrywce. Tytuł oferuje przyjemną dla oka oprawę graficzną i szereg statystyk, na których opierają się nasze działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*