foe_and_pl_b1_480x320
Grepolis

Zadbaj o przychylność jednego z bogów Olimpu, a z boską opacznością, staniesz się władcą antycznej Grecji. W darmowej grze przeglądarkowej Grepolis, wszystko jest możliwe.

Podbijaj sąsiadów, buduj własne imperium. Jak zacząć?

Grepolis to przeglądarkowa gra strategiczna i ekonomiczna, która niczym nie ustępuje komputerowym odpowiednikom. Ci, którzy spodziewają się łatwej rozgrywki, mogą się zawieść. Grepolis to wymagająca, czasochłonna i rozbudowana pozycja.

antyczne miasto w grepolis

Kluczem do sukcesu jest budowa potężnego imperium, problem polega na tym, że z początku władamy małą jedynie osadą. Będziemy więc zmuszeni podbijać sąsiednie tereny, zbierać pieniądze i rozbudowywać samo miasto oraz naszą armię.

Jednak nawet mając silną armię, szybko przekonasz się, że podboje nie są proste. Dopiero połączone siły – Twoje i Twoich sojuszników, będą w stanie skutecznie zmieść wrogów z powierzchni ziemi.

grepolis

Kiedy zostaniesz dowódcą potężnej armii, szanowanym dyplomatą, która posiada wielu sprzymierzeńców i uwielbianym władcą krainy, która rozrasta się w szybkim tempie, zobaczysz, że to nie koniec. Aby móc odkrywać nowe terytoria, będziesz musiał stać się odkrywcą. W Akademii Nauk czekają do wynalezienia nowe jednostki wojskowe oraz różnego rodzaju ustawy i rozporządzenia, które wprowadzą twoje miasto na nową ścieżkę rozwoju.

Niech bogowie mają Cię w swojej opiece

Wszyscy dobrze wiemy jaka religia obowiązywała w starożytnej Grecji. To były czasy, w których cześć oddawano Zeusowi, Posejdonowi, Herze czy Atenie. Ludzie modlili się do odpowiedniego bóstwa, w zależności od tego, o co proszą.

Nie inaczej jest w Grepolis, będziesz musiał wybrać tylko jednego boga, który da Ci swoje błogosławieństwo. W grze bóstw jest sześć. Musisz się jednak zastanowić, które wybrać – Zeus potrafi przyzwać Minotaura lub wspomóc armię w ofensywie, Posejdon może przyzwać Cyklopa i Hydrę, a jego boskie moce wspierają przede wszystkim walkę okrętów, Hera potrafi przywołać Harpie i Meduzy oraz zapewni dodatkowe surowce poddanym. Zaloguj się do gry i wybierz mądrze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*