foe_and_pl_b1_480x320
HEX: Shards of Fate

Studio Cryptozoic Entertainment wyprodukowało niesamowitą grę HEX: Shards of Fate, czyli karciankę fatnasy połączoną z elementami MMORPG. Warto tutaj nadmienić, że poprzednim sukcesem twórcy tejże gry była gra World Of Warcraft Trading Card Game.

Fabuła gry toczy się w świecie fantasy zwanym Entrath. Od bardzo dawna to miejsca zamieszkiwały ludy, które toczyły ze sobą małe wojny. Magia na tych ziemiach była czymś rzadko spotykanym. To się zmieniło, kiedy przybył Hex, bardzo dużych rozmiarów meteoryt zbudowany z tajemniczych kryształów. Po uderzeniu planeta została wręcz przebita na wylot, a w utworzonych przez niego dziurach powstały wulkany. Hexen został złapany przez pole grawitacyjne i dzisiaj jest satelitą krążącym wokół Entrath. Po uderzeniu pozostało wiele kryształów, które umożliwiają każdemu posiadaczowi na używanie i praktykowanie sztuczek magicznych. Wiele narodów tę okazję do rozwoju wykorzystało i z małych wojen zaczęły się rodzić potężne konflikty.
Na początku gry mamy podział ludów na dwie frakcje. Pierwsza frakcja to Ardent: ludzie, elfy, orkowe, rasa humanoidalnych kojotów. Druga frakcja to Underworld: krasnoludy, martwiaki, humanoidalne zające oraz połączenie orków z pająkami, czyli Veneen.

planszowa gra przeglądarkowa hex shards of fate

Gra planszowa w wersji internetowej

Połączenie karcianki i elementów MMORPG było strzałem w dziesiątkę. Walki odbywają się w gatunku MMORPG, ale dodatkowo gracze zbierają talie zawierające bohaterów, przedmioty czy efekty. Karty wraz ze wszystkimi umiejętnościami wykorzystywane są podczas walk. W wersji planszowej gracze nie mieliby tak wielu możliwości jak w grze wirtualnej. Każda karta, jaką gracz posiada zdobywa doświadczenie i ma możliwość awansowania na coraz to wyższe poziomy.

hex-shards-of

Wybieramy postać

Zanim rozpoczniemy grę muśmy wybrać swoją postać spośród ośmiu ras i sześciu klas. Następnie zaczynamy poznawać otaczający nas świat, jednocześnie zdobywają zlecenia i punkty doświadczenia. Powiększamy swoje zasoby finansowe, rozbudowujemy postać i je jej ekwipunek. Istnieje również możliwość walk z innymi graczami.

HEX: Shards of Fate wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania
  • Windows® XP/Windows® Vista/Windows® 7/Windows® 8 (najnowsze Service Packs)
  • RAM: 2 GB Internet: łącze szerokopasmowe
  • Dysk twardy: 2 GB wolnego miejsca
  • Procesor: Intel Core i3-2120 CPU 3.30GHz
  • Peryferia: klawiatura i mysz DirectX: 9.0c


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*