foe_and_pl_b1_480x320
Shards of War

W ostatnich czasach zaobserwować można dużą chęć na powtórkę sukcesu Dota 2 i League of Legends. Na szczęście po wielu nieudanych próbach Hi-Rez Studios podeszli do tematu w naprawdę kreatywny sposób i zaoferowali coś, co jest jednocześnie w pełni zgodne ze standardami gatunku i całkowicie odmienne od tego, co oferują wszyscy inni, dodatkowo z historyczną dawką wiedzy i odrobiną humoru.

TROCHĘ O HISTORII

Początkowo gracz w Shards of War wciela się w dawne bóstwo z politeistycznych systemów wierzeń. Co niesztampowe, gracz ma do wyboru postacie pochodzące z prawdziwych legend i mitów, takich jak mity Starożytnego Rzymu i Grecji, bóstwa Wikingów i Majów, Chińczyków i Hindusów. Podobnie jak w mitach toczą ze sobą walki, które są szczególnie ciekawe dla weteranów gier typu MOBA.

JAK ZACZĄĆ?

Tryb gry bazuje na standardowych zasadach. Głównie gra się w pięcioosobowych drużynach na mapie, porozdzielanej alejami, korytarzami i bazami stworów. Symultanicznie do ataku ruszają zespoły żołnierzy i starają się zdobyć bazę przeciwnika. W tym momencie naszym zadaniem jest wspomaganie żołnierzy w pokonywaniu przeciwności, wejście do bazy wroga i jej zniszczenie.

shards of war wymagania i recenzja

Zabijając żołnierzy oraz boskie istoty graczy z przeciwnej strony, postacie nasze zdobywają doświadczenie i złoto. To pierwsze pozwala awansować na kolejne poziomy i odblokowywać coraz mocniejsze wersje czterech umiejętności specjalnych, którymi dysponuje każde bóstwo. Za złoto zaś kupujemy w naszej bazie różnego rodzaju przedmioty, które pozwalają wzmocnić poszczególne aspekty i statystyki postaci, aby ta mogła skuteczniej przeciwstawiać się wrogom.

shards of war bitwa

GRA WARTA UWAGI

Gra Shards of War ma nie tylko świetny klimat i wyjątkowy charakter, ale też odpowiednio głęboką rozgrywkę, w którą można się wgryzać całymi latami. Ponadto jej dużym plusem jest możliwość darmowej gry, jeśli tylko gracz wyraża taką wolę. Zdecydowanie jest warta poświęcenia jej czasu, nawet jeśli gracz miał już do czynienia z tego typu grami.

Shard of War wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania
Procesor: 2.0 GHz   lub lepszy• RAM: 4 GB

Karta graficzna: Intel HD 4000  lub lepsza

Dysk twardy: 2 GB wolnego miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*