foe_and_pl_b1_480x320
Battle of Beasts

Battle of Beasts to strategia RPG przenosząca nas w świat fantasy. Wcielamy się w postać początkującego maga chcącego zwiększyć swoje wpływ w swoim królestwie przez hodowanie potężnych bestii takich jak bazyliszki czy smoki. Gra opiera się głównie na walkach pomiędzy bestiami i stworami, które znamy z książek i filmów. Mimo że w grze znajdziemy elementy RPG to trzeba będzie się przykładać do ekonomicznego rozwoju naszego królestwa. Hodowanie wspomnianych bestii to spore wydatki, a zatem trzeba mieć je, z czego czerpać.

Hodowla bestii w Battle of Beasts

Na początku gry Battle of Beasts mamy tylko jednego kobolda, którego trzeba będzie wyżywić i wytrenować. Im szybciej będziemy się rozwijać tym więcej nowych bestii będzie się pojawiało w naszym królestwie. Stworzeń łącznie będzie kilkanaście, a można do nich zaliczyć między innymi: pająki, nagi, szerszenie czy smoki. Warto pamiętać, że wybierając konkretną bestię musimy dostosować do niej jedzenie i treningi. Każda z nich jest inna. Na początku hodowla jest bardzo łatwa, ale im więcej się rozwijamy tym trudniej sprostać wszystkim wymaganiom, jakie stawiają przed nami bestie. Dobrym przykładem będzie tutaj kobold potrzebujący jedynie pszenicy żeby przeżyć, ale szerszeń ma nieco bardziej wygórowane wymagania. Trzeba będzie postawić piekarnię z lepszym pożywieniem. Kluczowym elementem jest oswojenie bestii przez stosowanie treningów. Pozwoli to na zwiększenie umiejętności potrzebnych na polu bitwy.

dziewięć obszarów w grze battle of beasts

Walki z sąsiadami

Bestie przez nas hodowane będą nam potrzebne do walk. Do wyboru mamy dziewięć obszarów, które trzeba będzie przechodzić i zdobywać tereny. Zaczynamy od krainy Tutorrien gdzie leży nasze królestwo. Kolejne regiony to tajemnicze wyspy Belgon, imperium Byrkengolm., Ignizor czy kraina lodu Elfranheim. Podbijanie jest o tyle ułatwione, że każdy region podzielony jest na małe obszary. Bitwy z przeciwnikami odbywają się w systemie turowym.

Battle of Beasts recenzja

Gra Battle of Beasts pozwala się wykazać nie tylko na polu bitwy, ale również w rozwoju swojego królestwa. Rozbudowana fabuła, bardzo dobre animacje, grafika i dźwięki. Czy trzeba czegoś więcej?

Graj za darmo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*