foe_and_pl_b1_480x320
Smite

Gra Smite powstawała ona na fali sukcesów, jakie w ostatnich latach świętował np: Riot Games z ich tytułem League of Legend i znacznym rozwojem rynku e-sportu. Smite oferuje nam widok zza pleców bohatera, co jest nowym spojrzeniem na gry tego typu – do tego jest to darmowa gra

Co nowego oferuje nam SMITE?

Po pierwsze, co w grze zaskakuje to mamy do czynienia z możliwością wyboru poszczególnych bogów – a nie bohaterów jak to zazwyczaj bywa. Niektórzy bogowie pochodzą wprost z mitów greckich np: zeus czy hades, inni bogowie pochodzą znów z wierzeń egipskich np: boginia RA, ANUBIS. Jednak co warto podkreślić, część z nich to wymysł wierzeń nordyckich np: Odin czy też chińskich np: Sun Wukong – a to rzadko spotykane.

Jak zacząć przygodę z SMITE?

Gra ściąga się bardzo szybko, przy prędkości rzędem 500kb/s to nie więcej jak 4 godziny. Dla początkowych graczy została przewidziana opcja, automatycznego dodawania umiejętności oraz nabywania przedmiotów. Na początku możemy kupić potrzebne nam przedmioty do rozgrywki, tak jak w innych podobnych tytułach.

Mechanika gry

Mechanika gry wygląda podobnie jak LoL – czyli na mapie znajdują się dwie drużyny oraz dwie bazy do zniszczenia. Pomiędzy bazami znajdują się wieże a z baz są wypuszczani co określony czas żołnierze. To oni zazwyczaj prowadzą zacięte walki pomiędzy poszczególnymi wieżami – a dopiero bogowie przesądzają na korzyść jednej ze stron o wyniku utrzymania określonej linii. Lini mamy na mapie 3, dolna; środkowa oraz górna. I na każdej mapie 6-ciu graczy, z tego też powodu sam rozkład zazwyczaj przedstawia się albo po dwóch na każdej linii. Albo też jeden gracz wchodzi jako tzw. jugler i zdobywa doświadczenie na potworach pomiędzy poszczególnymi liniami. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość zaskoczenie poszczególnych przeciwników, jednak z tego powodu na jednej linii będzie tylko jeden gracz. Jego zadaniem będzie utrzymać wieże jak najdłużej.

W ten sposób odbywa się rozgrywa na poszczególnych mapach, zwycięża ta drużyna która zniszczy bazę innej drużyny. Za każdego zabitego żołnierze przeciwników otrzymujemy złoto za które możemy nabyć nowe przedmioty. Podobnie też za zabicie gracza przeciwnego (boga) dostajemy jeszcze więcej złota. Czym większa różnica w zabitych przeciwnikach, tym zaczyna się zarysowywać większa dysproporcja pomiędzy poszczególnymi drużynami – a szala zwycięstwa przechyla się na jedną stronę.

Smite wymagania sprzętowe

Minimalne wymaganiaZalecane wymagania
 • System: Windows XP SP2, Windows Vista lub Windows 7
• Procesor: Core 2 Duo 2.4 GHz lub Althon X2 2.7 GHz
• RAM: 2GB (XP), 3GB (Vista, Win7)
• Karta graficzna: ATI lub Nvidia graphics card z 512MB video ram lub lepsza,
• Dysk twardy: 10 GB wolnego miejsca
 • System: 64-bit: Vista, Win 7, Win 8
• Procesor: Intel Core i5-750, 2.67 GHz / AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz
• RAM: 4GB
• Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD 6950 lub lepsza z 768 MB+ of VRAM (Kompatybilna z DirectX 11)
• Dysk twardy: 10 GB wolnego miejsca

Graj za darmo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*