foe_and_pl_b1_480x320
Stormfall: Age of War

Stormfall: Age of War to przeglądarkowa gra strategiczna, w której obejmujemy kontrolę nad średniowieczną wioską osadzoną w klimatach fantasy. Musimy zadbać o bezpieczeństwo swojej osady oraz jej odpowiedni rozwój. Walcząc z innymi graczami zdobywamy natomiast cenne doświadczenie i coraz większe wpływy.

Zaprojektuj twierdzę nie do zdobycia

Głównym elementem Stormfall: Age of War jest rozbudowa własnego zamku. Gracze rozpoczynają z niewielką osadą, by wraz z rozwojem stawiać nowe budynki i stawać się coraz potężniejszą nacją. W grze dostępnych jest wiele obiektów do zbudowania – każdy z nich zapewnia odpowiednie korzyści. Przykładowo baraki czy inne struktury wojskowe umożliwiają rekrutację nowych rodzajów wojsk. Wśród nich znajdziemy zarówno standardowych paladynów i barbarzyńców, jak również magicznych nekromantów czy nawet smoki.

ruzbudowa zamku

To, jak rozwijana jest twierdza, zależy wyłącznie od gracza. Od jego dobrych lub złych decyzji zależy powodzenie w grze. Użytkownik może bowiem stać się niekwestionowanym panem okolicy lub poddać się pod butem innego gracza.

Dbaj o ekonomię

Stormfall: Age of War opiera się na trzech surowcach – żelazie, złocie oraz jedzeniu. Zdobywanie ich w odpowiedniej ilości jest kluczem do sukcesu i podstawą szybkiego rozwoju. Początkowo gracze muszą zadbać o tak przyziemne sprawy, jak farmy czy kopalnie. W późniejszym czasie otrzymają możliwość handlowania z innymi użytkownikami, sprzedając nadwyżki i skupując to, co jest im najbardziej potrzebne.

Podejmuj strategiczne decyzje

Wysyłając do boju własne wojska gracze muszą być świadomi, że ich armia posiada ograniczoną ilość miejsc. Dobranie odpowiednich wojaków jest zatem niezwykle ważne. Lordowie mogą się ścierać zarówno z siłami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję, jak również przez innych graczy.

widok mapy świata w starmfall

Stormfall: Age of War, wzorem innych gier strategicznych, umożliwia zawieranie sojuszów i pomaganie innym graczom. Użytkownicy mogą wysyłać innym potrzebne w danym momencie surowce. Możliwa jest również pomoc w obronie zamku lub nawet wspólny atak na stanowiska wroga. Za zwyciężanie żywych przeciwników gracze otrzymują większą liczbę doświadczenia, jest to zatem opłacalne, choć nieco bardziej ryzykowne zajęcie.

A wszystko to w atrakcyjnej oprawie graficznej, która nie przypomina prostych gier przeglądarkowych. Zamiast tego otrzymujemy grafikę godną pełnoprawnych strategii komputerowych. W sam raz dla domorosłych panów i władców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*