foe_and_pl_b1_480x320
Guardians of Ember

Połączenie MMORPG i hack and slash autorstwa studia Runewaker Entertainment to gra przeznaczona na komputery PC, utrzymana w klimacie klasycznego fantasy. Guardians of Ember jest historia o wojnie z armią ciemności, opartą o mechaniki rozwoju postaci.

Fabuła Guardians of Ember

Olyndale to kipiąca życiem kraina, druzgotana przez wojnę z armią ciemności, która stara się ją sobie zawłaszczyć. W świecie pojawiają się bohaterowie, w których wcielają się gracze. Ich zadaniem jest stawić czoło przeciwnikom z pomocą swoich mocy i umiejętności.

Rozgrywka Guardians of Ember

Jak w standardowej grze RPG wszystko zaczyna się od stworzenia postaci. Gracz ma do dyspozycji cztery rasy w postaci ludzi, elfów, naia i krasnoludów. Po wybraniu rasy stajemy przed wyborem jednej z sześciu specjalizacji(klas) nazywających się kolejno: Engineer, knight, priest, ranger, arcanist i dark knight. Wszystkie klasy różnią się od siebie parametrami, stylem walki i umiejętnościami. Podczas walki gracz może korzystać zarówno z walki w zwarciu, jak i ataku dystansowego. Ciekawą mechaniką jest możliwość wyboru kolejnej specjalizacji, innymi słowy dodatkowej klasy postaci po piętnastym poziomie doświadczenia. Oznacza to, że stworzeni przez graczy bohaterowie mogą łączyć ze sobą nawet zupełne skrajności. Wszystko zależy od pomysłu gracza na zbudowanie swojej postaci.

Guardians of Ember

Właściwa rozgrywka polega na przechodzeniu przez generowane losowo lochy i zaprojektowane przez twórców lokacje. Rozgrywka opiera się na założeniach hack and slash, co oznacza sporą liczbę przeciwników i okazjonalnych bossów. Duża część rozrywki wiąże się z kompletowaniem coraz lepszego sprzętu dla postaci. Wszystkie te mechaniki są trzymane w ryzach przez ciąg misji fabularnych i dodatkowych. Guardians of Ember posiada również sympatyczne odskocznie od zabijania przeciwników w postaci choćby możliwości zdobycia własnego domu, który może być modyfikowany w środku przez gracza.

Guardians of Ember posatć

Rozgrywka skupia się na walkach PvE, w których gracze mogą ze sobą bardziej, lub mniej współpracować, ale Guardians of Ember posiada również możliwość prowadzenia starć między graczami w postaci potyczek jeden na jednego, oraz starć drużynowych.

Grafika Guardians of Ember

Kolorystyka gry nie jest przesadnie wyrazista, nadaje to historii specyficzny klimat. Lokacje zostały dokładnie zaprojektowane i wszystkie są ze sobą spójne. Osiągnięto bardzo dobry efekt przy stosunkowo niskich wymaganiach sprzętowych.

[graj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*