foe_and_pl_b1_480x320

Battle for the Galaxy to kolejna produkcja studia Ninja Kiwi, odpowiedzialnego między innymi za serie gier z cyklu Bloons. Gra łączy w sobie zarządzanie bazą, surowcami, a także typowo strategiczne starcia z innymi graczami. Model ten znamy już z wielu innych produkcji i sprawdza się on naprawdę dobrze. Gra jest w pełni darmowa.

battle for the galaxy budowa miasta

Tło fabularne Battle for the Galaxy

W świecie gry przenosimy się na odległą planetę. Naszym celem na jej powierzchni będzie stworzenie własnego kompleksu zwanego Korporacją. Sterowane przez tysiące graczy z całego świata Korporacje włączają się do ogromnej wojny obejmującej planety w całej galaktyce. Oczywiście oprócz jednostek sterowanych przez ludzi w świecie gry pojawiają się wrogie bazy pod dowództwem SI.

fabuła w battle for the galaxy

Jak grać w Battle for the Galaxy?

Rozgrywka w zasadzie opiera się na rozwijaniu naszej Korporacji i jej wzmacnianiu poprzez stawianie kolejnych budynków. Do tego potrzebować będziemy głównie dwóch surowców:

  • tytan
  • energia

Kluczem do szybkiego rozwoju jest odpowiednie dysponowanie nimi oraz rozbudowa kompleksu w odpowiedniej kolejności – zaczynając od elementów najlepiej wspierających naszą produkcję. Wśród struktur, które możemy rozbudowywać znajdą się między innymi Centrum Zarządzania, Akademia odpowiadająca za odblokowanie nowych jednostek i produktywność budynków, a także Magazyny czy struktury obronne – wieżyczki i mury. Te ostatnie pozwolą nam bronić się przed innymi graczami, a magazyny ochronią surowce przed grabieżą.

Ze względu na ogromny nacisk na PvP (starcia między graczami) w Battle for the Galaxy bardzo ważnym jest, abyśmy zadbali o rozwój Centrum Zarządzania. Pozwala nam ono rekrutować kolejne jednostki składające się na naszą armię. Oczywiście wymaga to czasu, albo waluty premium.

battle fort he galaxy walka

Walka w Battle for the Galaxy

Naszym zadaniem będzie umieszczenie jednostek wokół bazy przeciwnika. Następnie przypuszczamy atak, a wojsko naszej Korporacji samodzielnie obierze kolejne cele do zniszczenia. Oczywiście budynki produkcyjne nie stanowią dla nas przeszkody, inaczej rzecz ma się jednak ze strukturami obronnymi. Mury i wieżyczki mogą bez problemu roznieść trzon naszej armii, dlatego bardzo ważna jest strategia. Musimy przykładowo zadbać o to, żeby nasze jednostki sprawnie uporały się z murami, ale jednocześnie nie możemy wystawić najsłabszych wojowników na pierwszy ogień.

bitwy w battle for the galaxy

Wraz z rozwojem Akademii do naszej dyspozycji oddane zostanie coraz więcej rodzajów wojsk o coraz konkretniejszym przeznaczeniu. Każda jednostka może zostać także wzmocniona w Akademii – jej rozwój wpływa bezpośrednio na ilość punktów życia oraz zadawanych obrażeń.

Tryb jednego gracza to dopiero początek

Gra oferuje na starcie ponad 50 misji dla jednego gracza. Jednak ich wykonanie to dopiero początek przygody. Potem bowiem rozpoczyna się prawdziwa rozgrywka – możemy ścierać się z innymi graczami i łączyć w znane z produkcji MMO frakcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*