foe_and_pl_b1_480x320
Affected Zone Tactics

Affected Zone Tactics to taktyczna gra sieciowa, oferująca kooperacyjne walki najemników w systemie turowym.

Zwiedzaj światy równoległe

Affected Zone Tactics to interesująca gra taktyczna stawiająca na kooperację grupy graczy. Jedną z cech charakterystycznych produkcji jest umieszczenie jej w realiach, w których normą jest przenoszenie się do światów równoległych za pomocą specjalnych portali.

Affected-Zone-Tactics-003

To właśnie tam stajemy na przeciwko wojsk werbowanych przez wielkie korporacje i mafie. Gracz obejmuje kontrolę nad grupką żądnych krwi najemników, prowadząc działania wojenne w systemie turowym.

Skompletuj drużynę

Każdy gracz może dostosować drużynę do własnych preferencji. Twórcy oddali do naszej dyspozycji 4 klasy postaci oraz aż 12 specjalizacji. Dzięki temu każdy przystosuje ekipę do ulubionego stylu gry.

Jako dowódca gracz może awansować w rankingach, pnąc się po drabinie popularności. Renomę zdobywa podczas potyczek. Szczególnie punktowane są te, które uda się wygrać.

walka

Każdy żołnierz może być wyposażony w unikalny ekwipunek. Deweloperzy przygotowali ponad 100 rodzajów realistycznie odwzorowanych broni. Znajdziemy wśród nich zarówno pistolety, jak i karabiny maszynowe. Nie zabrakło również karabinów szturmowych, a nawet wyrzutni rakiet.

Taktyka przede wszystkim

Affected Zone Tactics to nietypowy przedstawiciel gier sieciowych, w którym potyczki rozgrywane są w systemie turowym. Co ważne, w walce uczestniczyć może kilku graczy, kontrolując swoje zespoły. Kooperacja stanowi zatem klucz do sukcesu.

Podczas wymiany ognia gra premiuje takie zachowania, jak flankowanie czy krycie się za osłonami. Każdy strzał ma określoną szansę na trafienie oraz zadanie obrażeń krytycznych. Pod tym względem Affected Zone Tactics można przyrównać do serii Jagged Alliance.

Twórcy wciąż pracują nad rozwojem gry, dodając nowe elementy rozgrywki. Dzięki temu tytuł nie nudzi się nawet po wielu godzinach, gdyż co jakiś czas pojawiają się w niej zupełnie nowe mechanizmy. A wszystko to zupełnie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*