foe_and_pl_b1_480x320
Battlestar Galactica

Battlestar Galactica to darmowa gra MMO rozgrywana bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Tytuł bazuje na popularnym serialu telewizyjnym o tej samej nazwie.

Człowiek lub maszyna

Przystępujący do gry użytkownicy mają do wyboru dwie frakcje – ludzi oraz Cylonów, czyli sztuczną inteligencję, która została zaprojektowana przez człowieka, jednak w pewnym momencie wymknęła się spod kontroli i rozpoczęła własny byt.

statek kosmiczny

Po wielkiej wojnie, znanej jako bunt maszyn, Cyloni zniknęli na kilkadziesiąt lat, pozostawiając w spokoju 12 planet kontrolowanych przez ludzkość. Teraz jednak niebezpieczeństwo powróciło. Za pomocą ataku atomowego większość ludzi została unicestwiona. Reszta musi natomiast dotrzeć do idyllicznej 13 planety, znanej również jako Ziemia.

Za sterami myśliwca

Battlestar Galactica oferuje możliwość wcielenia się w pilota statku kosmicznego – zarówno po stronie ludzi, jak i mechanicznych Cylonów. Większość czasu spędzamy w kokpicie swojej maszyny, wykonując różnorodne misje.

Battlestar-Galactica-Online-screenshot3

Twórcy zadbali, aby było ich całkiem sporo. Niektóre z nich polegają na unicestwieniu floty przeciwnika, inne wymagają od nas wydobycia cennych surowców z asteroidy, które wspomogą rozwój naszej frakcji. Dostępne są też rozbudowane zadania poboczne, z dokładnie nakreśloną opowieścią.

Walcz w swoim stylu

Twórcy udostępnili w Battlestar Galactica cztery różnorodne klasy statków kosmicznych. Znajdziemy zarówno szybkie i zwinne myśliwce, służące do bezpośredniego uderzenia, eskortowce do zadań specjalnych, ciężkie statki bojowe dysponujące ogromną siłą rażenia oraz statki dowódcze, które niejednokrotnie decydują o losach bitwy.

Każda frakcja – ludzie i Cyloni – dysponują 17 różnorodnymi modelami statków. Dzięki temu rozgrywka jest różnorodna i nie znudzi się zbyt szybko.

Świetna oprawa graficzna

Battlestar Galactica uruchamia się bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Nie przeszkodziło to jednak w zadbaniu o imponującą, trójwymiarową oprawę graficzną, której nie powstydziłyby się pełnoprawne produkcje sprzedawane w pudełkach.

1 komentarz

  1. Super

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*