foe_and_pl_b1_480x320

Rail Nation poradnik – czyli jak grać

Rail Nation poradnik – czyli jak grać

Rail Nation to gra przeglądarkowa w polskiej wersji językowej łącząca elementy gry strategicznej i ekonomicznej. Polega na rozbudowywaniu sieci kolejowej i realizowaniu zleceń związanych z transportem towarowym. Głównym zadaniem jest zdobycie dominacji na rynku kolejowym i rozwój małej firmy w kolejowego potentata. Poniżej prezentujemy krótki poradnik do Rail Nation z najważniejszymi elementami gry.

Firma

Zakładka dotycząca finansów zawiera informacje o wszystkich przychodach i wydatkach naszego przedsiębiorstwa, podzielonych na różne kategorie. Używając przycisku znajdującego się w prawym górnym rogu, mamy możliwość zmiany zakresu czasu, z którego pochodzą dane.

Wykres przychodów uwzględnia transakcje dotyczące różnych towarów z ostatnich 24 godzin. Po przesunięciu kursora na daną kolumnę wyświetli się dokładna wartość przychodów.

Kolumna w kolorze czerwonym oznacza, że osiągnęliśmy limit salda i tym samym nasze przychody zostały utracone.

Karta „konkursy” zawiera wszystkie informacje dotyczące przeszłych, bieżących i przyszłych konkursach. W grze możemy brać udział w licytacjach licencji umożliwiających dodatkowy zysk z przewożenia towarów. W polu aukcji możemy wpisywać proponowaną przez nas kwotę, zobaczyć nasze dotychczasowe licencje oraz przejść do kolejnych.

Miasta w Rail Nation

Gracz otrzymuje płatne zlecenia na przewóz towarów od różnych miast, których rozwój zależy od naszych dostaw. Klikając na konkretne miasto, w części „wymagane towary” znajdziemy listę towarów potrzebnych mu do wejścia na kolejny poziom rozwoju. W części tej znajduje się cena danego materiału, która różni się w zależności od miasta i rośnie wraz z odległością od miejsca wytwarzania.

Pasek przy konkretnym towarze zmienia kolor z czerwonego na żółty i zielony, odzwierciedlając jego ilość. Jeśli przy każdym towarze pasek będzie zielony oznacza to, że miasto wkrótce osiągnie kolejny poziom rozwoju.

W panelu miasta znajduje się również ranking dostawców. Ci, którzy mają najsilniejszą pozycję na danym terenie otrzymują dodatkowe punkty prestiżu.

Przedsiębiorstwa

Celem naszej firmy jest transport towarów do miast z przedsiębiorstw zajmujących się produkcją lub ich przetwarzaniem. W panelu danego przedsiębiorstwa znajdują się informacje dotyczące jego obciążenia i inwestycjach, w które dana jednostka jest zaangażowana. Od tych informacji zależy czas oczekiwania na załadunek danego towaru do naszych wagonów. Przesuwając kursor na „czas oczekiwania” znajdziemy szczegóły dotyczące tych zależności. Ważne informacje przekazuje również wskaźnik obciążenia – im jest on wyższy tym szybciej dane przedsiębiorstwo osiągnie wyższy poziom rozwoju, wpływając na jego wydajność.

Sieć kolejowa

Głównym zadaniem jest tworzenie linii kolejowych i stworzenie jak najgęstszej sieci połączeń łączących przedsiębiorstwa z miastami. Należy jednak pamiętać, że nowe trasy muszą być przedłużeniem tych dotychczasowych. Dodatkowo, jeśli nowa trasa skraca czas przejazdów naszych pociągów, musi być ona uwzględniona w naszym rozkładzie jazdy, który należy uaktualniać.

Lokomotywy

W grze ważne jest także tworzenie nowych pociągów, pamiętając o byciu konkurencyjnym wobec innych. W oknie „kupowanie nowych lokomotyw” znajduje się szereg różnych modeli pojazdów, które można nabyć po uprzednim zbadaniu ich. Specyfikację i statystyki każdego modelu znajdują się po lewej stronie okna.

Infrastruktura kolejowa

Oprócz sieci połączeń i pociągów gracz musi również budować i rozwijać własne stacje kolejowe i infrastrukturę. Klikając na dany budynek, w części „efekt” wyświetla się informacja o jego funkcji i możliwości dalszego rozwoju. Aby rozbudować stację, dysponujemy 11 rodzajami budynków. Warto pamiętać, że budynki usługowe (hotel, restauracja) gwarantują regularne wpływy na nasze konto i punkty prestiżu.

Stowarzyszenia

Gracze mają możliwość łączenia się w stowarzyszenia z innymi, co umożliwia zdobywanie bonusów. W oknie stowarzyszenia znajdziemy jego opis, listę członków i ogólny ranking. W poszczególnych kartach znajdują się informacje o siedzibie głównej, relacjach, pracownikach oraz forum, gdzie możemy prowadzić rozmowy z pozostałymi członkami.

Aby stworzyć stowarzyszenie, musimy użyć przycisku „założenie”. Liczba członków danego stowarzyszenia zależy od wielkości siedziby głównej, której opis znajduje się w karcie „Siedziba główna”. Jej rozbudowanie możliwe jest tylko dzięki dotacjom od większości członków.

Stowarzyszenia mogą brać udział w licytacjach pracowników, a szczegóły dotyczące poszczególnych ofert znajdziemy w karcie „Pracownicy”.

Karta „Relacje” zawiera informacje dotyczące stosunków z innymi stowarzyszeniami, którym możemy przyznawać oceny. W zależności od tego, czas oczekiwania w naszych przedsiębiorstwach dla danych stowarzyszeń może być krótszy lub dłuższy o 25% od standardowego.

Przedstawione wyżej elementy stanowią bazę do prowadzenia rozgrywki w grze. Rail Nation oferuje prosty sposób poruszania się pomiędzy jej elementami, a w przypadku problemów wszelkie wskazówki znajdziemy w dziale Pomoc.

Dodano:

04/24/2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*