foe_and_pl_b1_480x320
Rising Cities

Produkcja Rising Cities, mimo że tematycznie podobna do wielu poprzedników, staje się niezwykle popularną pozycją na rynku gier przeglądarkowych, gdyż została zrealizowana znacznie lepiej niż sporo tego typu klonów. Fabuła gry jest prosta – trzeba rozwinąć niewielki skrawek ziemi w tętniące życiem miasto, które na dodatek samo się utrzymuje finansowo.

gra o budowaniu miasta na przeglądarce

Gracz ma tu ogromne pole do manewru, gdyż ma wpływ chociażby na wygląd całej metropolii. Od niego zależy, którędy pobiegną główne ulice, a także gdzie znajdą się konkretne budynki. Od tego, ile bloków mieszkalnych się postawi, będzie zależeć, ile mieszkańców przybędzie do metropolii. Każdemu trzeba jednak zapewnić miejsce pracy, a do tego niezbędna jest budowa noclegów, hoteli, fabryk, czy restauracji. Wytwarzane dobra jako burmistrz musisz sprzedać na rynku, powiększając tym samym budżet miasta. Rising Cities wymaga od gracza naprawdę logicznego myślenia – miasto musi być przemysłowo zrównoważone, musisz więc zaplanować jego rozwój tak, aby sytuacja ekonomiczna klasyfikowała się na odpowiednim poziomie.

Zalety gr Rising Cities:

  • samodzielne planowanie rozkładu ulic,
  • duża różnorodność budynków do wykorzystania,
  • duży wpływ na sytuację ekonomiczną miasta,
  • możliwość kontroli liczby mieszkańców,
  • system sprzedawania wytwarzanych produktów na rynku.

1 komentarz

  1. ta gra to chyba coś dla mnie, szkoda ze juz niebardzo mam na takie rzeczy czas, ale ogólnie podobają mi się takie gierki;) moja ulubiona do tej pory, to oczywiście simsy;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*